Drukuj

BSS Soundweb London BLU-101

Procesor konferencyjny BLU-101 z AEC.

Soundweb London BLU-101 zapewnia stałą konfigurację 12 analogowych wejść i 8 analogowych wyjść, konfigurowalne przetwarzanie sygnału audio, przetwarzanie AEC (kancelacja echa) oraz wysokoprzepustową, odporną na błędy, cyfrową szynę audio.

BLU-101 ma architekturę otwartą, w pełni konfigurowalną poprzez HiQnet London Architect. Dzięki bogatej palecie obiektów przetwarzania i logicznych, a także metodzie „przeciągnij i upuść” stanowi proste i rozpoznawalne środowisko projektowe.

BLU-101 zawiera dedykowany moduł przetwarzania AEC, oferujący do 12 niezależnych algorytmów AEC. Algorytm AEC może być użyty wobec sygnałów wprowadzanych poprzez lokalne wejścia analogowe lub cyfrową szynę audio.

12 pojedynczych referencji AEC (po jednej na każdy algorytm) pozwala użytkownikowi dobrać optymalne rozwiązania dla różnych pomieszczeń konferencyjnych przy użyciu pojedynczego urządzenia.

Funkcje Automatic Gain Control (AGC) oraz Noise Cancellation (NC) dostępne są także w algorytmach AEC. AGC dba o to, by sygnały mikrofonowe zachowywały optymalny poziom, zaś zadaniem NC jest usuwanie stałych zakłóceń (wytwarzanych na przykład przez wentylator projektora czy też urządzenia klimatyzacyjne) ze ścieżki sygnału.

Procesor korzysta z niskolatencyjnej, odpornej na błędy transmisji, 48-kanałowej cyfrowej szyny audio, z wykorzystaniem standardowej skrętki Cat5e, co pozwala na łączenie kompatybilnych urządzeń na dystansie do 100 m. Konwertery światłowodowe pozwalają zwiększyć dystans pomiędzy urządzeniami do 40 km.

Cyfrowa szyna audio – BLU LINK  – w procesorach BLU 10X reprezentuje pierwsze sześć ośmiokanałowych grup audio (48 kanałów) z pośród trzydziestu dwu grup dostępnych w BLU LINK (256 kanałów audio w grupach po osiem). Rozwiązanie to pozwala na integrację z innymi urządzeniami wyposażonymi w tę magistrale takimi jak BLU-800, BLU-320, BLU-160.

Oprogramowanie pozwala konfigurować wzmocnienie wejść analogowych w krokach co 6 dB, w zakresie do +48 dB na kanał, a także włączać zasilanie Phantom w poszczególnych kanałach.

Sygnalizacja LED na przednim panelu informuje o zasilaniu Phantom, pojawieniu i przesterowaniu sygnału dla poszczególnych kanałów audio. Funkcja dwukierunkowej lokalizacji pozwala na identyfikację urządzeń zarówno fizycznie jak i wewnątrz HiQnet London Architect.

12 wejść sterujących i 6 wyjść logicznych umożliwia integrację BLU-101 z urządzeniami kompatybilnymi z GPIO. Soundweb London Interface Kit, czyli szczegółowa dokumentacja, która dokładnie opisuje sposób integracji Soundweb London z systemami sterującymi innych producentów, jest zawarta w pakiecie instalacyjnym HiQnet London Architect.

BLU-101 wraz z innymi urządzeniami rodziny Soundweb London to elementy składowe perfekcyjnie dopasowanego rozwiązania systemowego.

 • 12 wejść analogowych (z zasilaniem Phantom 48v w każdym kanale)
 • 8 wyjść analogowych
 • Konfigurowalne przetwarzanie audio
 • 12 kanałów przetwarzania AEC z funkcjami Auto Gain Control oraz Noise Cancellation
 • Bogata paleta obiektów przetwarzania i logicznych
 • 48-kanałowa, niskolatencyjna, odporna na błędy, cyfrowa szyna audio
 • Przejrzysta sygnalizacja LED na panelu przednim
 • Funkcja dwukierunkowej lokalizacji
 • 12 wejść sterujących i 6 wyjść logicznych, umożliwiających integrację z GPIO
 • Soundweb London Interface Kit dla systemów sterujących innych producentów (dokumentacja)
 • Urządzenie HiQnet
 • Konfigurowanie, sterowanie i monitorowanie z poziomu HiQnet London Architect

Strona Producenta

bssaudio.com

Dokumentacja Techniczna