Drukuj

BSS Soundweb London BLU-120

Matryca sygnałowa Soundweb London BLU-120 to wszechstronne urządzenie oferujące konfigurowalność wejść/wyjść oraz obsługę wysokoprzepustowej, odpornej na błędy, cyfrowej magistrali audio BLU-Link.

BLU-120 posiada otwartą architekturę i jest w pełni konfigurowalny poprzez dedykowane oprogramowanie HiQnet London Architect. Dzięki bogatej palecie obiektów logicznych oraz bloków przetwarzania, a także dzięki
wykorzystaniu metody „przeciągnij i upuść” podczas procesu konfiguracji, stanowi proste i rozpoznawalne środowisko projektowe.

Matryca jest przystosowana do obsługi niskolatencyjnej, odpornej na błędy transmisji, 256-kanałowej cyfrowej magistrali audio BLU-Link, wykorzystującej do przesyłu standardową skrętkę Cat 5e, pozwalającą na łączenie kompatybilnych urządzeń na dystansie do 100 m. Konwertery światłowodowe pozwalają zwiększyć dystans pomiędzy urządzeniami do 40 km.

W czterech slotach można instalować opcjonalne karty wejść i wyjść analogowych oraz wejść i wyjść cyfrowych. Karty wejść i wyjść posiadają cztery kanały, dzięki czemu urządzenie można konfigurować na różne sposoby. Oprogramowanie pozwala konfigurować wzmocnienie wejść analogowych w krokach co 6 dB, w zakresie do +48 dB na kanał, a także włączać zasilanie Phantom w poszczególnych kanałach. Cyfrowe karty wejść i wyjść przetwarzają sygnały audio w formatach AES/EBU oraz S/PDIF i oferują szeroki wybór opcji synchronizacji.

Sygnalizacja wskaźnikami LED obecności zasilania Phantom Power oraz synchronizacji (Sync/48V), obecności sygnału (Signal) oraz przesterowania sygnału (Clip) dla poszczególnych kanałów jest łatwo dostępna na przednim panelu i nie wymaga użycia komputera. Na wyświetlaczu prezentowane są informacje specyficzne dla urządzenia, takie jak nazwa, typ urządzenia, numer wersji wewnętrznego oprogramowania, czas, adres IP czy maska podsieci. Funkcja dwukierunkowej lokalizacji pozwala na identyfikację urządzeń zarówno z poziomu panelu frontowego, jak i wewnątrz oprogramowania HiQnet London Architect.

12 wejść sterujących i 6 wyjść logicznych umożliwia integrację matrycy BLU-120 z urządzeniami kompatybilnymi z GPIO. Soundweb London Interface Kit czyli szczegółowa dokumentacja, która dokładnie opisuje sposób integracji Soundweb London z systemami sterującymi innych producentów, jest zawarta w pakiecie instalacyjnym HiQnet London Architect.

BLU-120 wraz z innymi urządzeniami rodziny Soundweb London to elementy składowe perfekcyjnie dopasowanego rozwiązania systemowego.

 • Cztery sloty dla kart wejściowych/wyjściowych
 • Konfigurowalne wejścia/wyjścia:
  Wejścia analogowe (z zasilaniem Phantom dla każdego kanału)
  Wyjścia analogowe
  Wejścia cyfrowe (AES/EBU i S/PDIF)
  Wyjścia cyfrowe (AES/EBU i S/PDIF)
 • Bogata paleta bloków przetwarzania i obiektów logicznych
 • 256-kanałowa, niskolatencyjna, odporna na błędy, cyfrowa magistrala audio
 • Przejrzysta sygnalizacja LED na panelu przednim
 • Informacyjny wyświetlacz na panelu przednim
 • Funkcja dwukierunkowej lokalizacji
 • 12 wejść sterujących i 6 wyjść logicznych umożliwiających integrację z GPIO
 • Integracja z systemami sterowania firm trzecich
 • Urządzenie obsługujące protokół HiQnet?
 • Konfigurowanie, sterowanie i monitorowanie z poziomu dedykowanego oprogramowania HiQnet London Architect


 

Strona Producenta

bssaudio.com

Dokumentacja Techniczna