Drukuj

Cyfrowy system dyskusyjny CCS 1000 D ma niewielkie rozmiary i jest łatwy w konfiguracji i obsłudze. Zapewnia zaawansowane funkcjonalności i wszechstronne zastosowanie. Dzięki szybkiemu montażowi typu plug-and-play jest to doskonałe rozwiązanie dla małych i średnich sal konferencyjnych (np. w ratuszach, lokalnych centrach biznesowych i sądach) oraz wypożyczalni, które mogą z niego korzystać w codziennych instalacjach przenośnych.

Doskonała zrozumiałość mowy

System CCS 1000 D zapewnia doskonałą zrozumiałość mowy dzięki zaawansowanemu cyfrowemu przetwarzaniu dźwięku oraz wyjątkowej wydajności mikrofonu i głośnika. Głośnik i mikrofon są włączane jednocześnie w celu stworzenia bardziej naturalnego wrażenia bezpośredniego kontaktu. Ponadto system wykorzystuje wbudowaną funkcję Digital Acoustic Feedback Suppression (DAFS), która daje większą głośność bez wywoływania efektu gwizdu.

Zaawansowane konfigurowanie i sterowanie

W sytuacjach wymagających bardziej zaawansowanych funkcji sterowania spotkaniem przewodniczący może do systemu podłączyć laptop, tablet lub komputer stacjonarny, zyskując możliwość zarządzania dyskusjami. Przeglądarka internetowa umożliwia zaawansowaną konfigurację ustawień, w tym sterowanie kamerą oraz konfigurację wyjścia audio. Pozwala także na ustawienie maksymalnie 10 aktywnych mikrofonów.

Skuteczne zapisywanie nagrań

System umożliwia cyfrowe zapisanie i odtworzenie ponad 4 tys. godzin nagrań z dyskusji na jednym urządzeniu pamięci USB 128 GB, a wbudowana wewnętrzna pamięć pozwala na nagranie maksymalnie 8 godzin dyskusji. Zapisywanie i odtwarzanie nagrań odbywa się za pośrednictwem jednostki sterującej lub przeglądarki internetowej.

Sterowanie kamerą HD

System pozwala na łatwe podłączenie do 6 kamer HD bez konieczności korzystania z dodatkowego oprogramowania. Uzyskane nagranie wideo przedstawia wyraźny obraz osoby zabierającej głos.

Tryb energooszczędny

System CCS 1000 D jest wyposażony w unikatową funkcję oszczędzania energii, która automatycznie wyłącza system po dwóch godzinach braku aktywności. Dzięki temu oszczędza się energię oraz wydłuża czas eksploatacji systemu.

Pulpit dyskusyjny

 • Umożliwia uczestnikom zabieranie głosu i słuchanie przebiegu rozmów
 • Może służyć zarówno jako urządzenie dla uczestnika, jak i przewodniczącego
 • Możliwość wyciszenia przez przewodniczącego mikrofonów uczestników
 • Wskaźnik Possible‑To‑Speak
 • Wskaźnik Request‑To‑Speak
 • Funkcja blokady kabla
 • Odporność na zakłócenia z sieci GSM
 • Wbudowany głośnik
 • Mikrofon wyposażony we wskaźniki LED i elastyczny wspornik (o długości 38 lub 48 cm)
 • Gniazdo słuchawkowe z wbudowaną regulacją głośności

Jednostka sterująca

 • Zasilanie wszystkich elementów systemu — do 80 pulpitów dyskusyjnych na jednostkę sterującą
 • Intuicyjne sterowanie trybem pracy mikrofonu i głośnością głośnika przy użyciu pojemnościowych przycisków na panelu przednim
 • Zaawansowana konfiguracja i sterowanie za pośrednictwem wbudowanej przeglądarki internetowej i tabletu
 • Obsługa automatycznego sterowania kamerą HD
 • Nagrywanie do pamięci wewnętrznej (do ośmiu godzin nagrań)
 • Nagrywanie za pośrednictwem portu USB na urządzeniu pamięci zewnętrznej o pojemności do 128 GB (> 4000 godzin)
 • Wbudowana funkcja Digital Acoustic Feedback Suppression (DAFS, cyfrowa eliminacja sprzężeń akustycznych)
 • Idealne rozwiązanie na salach sądowych dzięki czterem oddzielnym wyjściom mikrofonowym
 • Wbudowane gniazdo głośnika i słuchawek umożliwia monitorowanie postępowań
 • Tryb oszczędzania energii zapewniający minimalizowanie kosztów i dłuższy czas eksploatacji
 • Niewielkie rozmiary…

  Instalacja systemu jest szybka i łatwa. Nie jest konieczne przeprowadzenie szkolenia ani korzystanie z dodatkowego wyposażenia: pulpity dyskusyjne są podłączane bezpośrednio do jednostki sterującej za pośrednictwem zwykłego połączenia kablowego w konfiguracji łańcuchowej.

  … i uniwersalność

  System umożliwia sterowanie spotkaniem za pośrednictwem przeglądarki internetowej zainstalowanej na laptopie lub tablecie. Podgląd osoby zabierającej głos może być pokazywany na dużym ekranie na żywo. Jest to możliwe dzięki systemowej funkcji automatycznego sterowania kamerą. Ponadto wbudowany rejestrator MP3 umożliwia wygodne nagrywanie dźwięku z całego spotkania. W ten sposób można utworzyć elektroniczne archiwum spotkań, rezygnując z ręcznej rejestracji ich przebiegu.

  Niezawodność

  Dzięki wyjątkowemu doborowi materiałów i elementów składowych oraz procedurom kontroli jakości system zapewnia płynny przebieg spotkań oraz ich efektywność. Dealerzy i wypożyczalnie zyskują przy tym przez obniżenie kosztów związanych z oddzwanianiem zwrotnym oraz zwiększenie zadowolenia klientów.

  Wysoka efektywność spotkań

  Cyfrowy system dyskusyjny CCS 1000 D to doskonały wybór dla małych i średnich pomieszczeń, takich jak sala w ratuszu. Prowadząc dyskusję, przewodniczący może udzielać głosu pojedynczym uczestnikom lub umożliwić korzystanie z mikrofonu kilku osobom jednocześnie.

  W sytuacjach wymagających bardziej zaawansowanych funkcji sterowania spotkaniem przewodniczący może korzystać z laptopa lub tabletu. Umożliwia to zarządzanie dyskusjami przez zdalne aktywowanie lub dezaktywowanie mikrofonów uczestników i przenoszenie ich z listy oczekujących na listę mówców.

  Podgląd osoby zabierającej głos może być pokazywany na dużym ekranie na żywo. Jest to możliwe dzięki systemowej funkcji automatycznego sterowania kamerą. Wyświetlane na ekranie nagranie wideo przedstawia wyraźny i ostry obraz osoby, dzięki czemu tworzy się wrażenie osobistego spotkania z mówcą.

  Idealny do sal sądowych

  W zastosowaniach takich jak sala sądowa często trzeba rejestrować oddzielne kanały audio, na przykład wszystko to, co mówi oskarżony oraz wszystko to, co mówi adwokat. Dlatego właśnie system dyskusyjny CCS 1000 D ma cztery wydzielone mikrofony, z których sygnał jest kierowany do czterech oddzielnych wyjść. Dzięki temu poszczególne kanały można nagrywać na zewnętrznym rejestratorze. Innym możliwym rozwiązaniem jest nagrywanie sali oraz jednego oddzielnego kanału na rejestratorze wbudowanym.

  Dziś i w przyszłości

  System dyskusyjny CCS 1000 D obsługuje szereg rozmaitych urządzeń zewnętrznych, takich jak system tłumaczeń i ich dystrybucji oraz system nagłośnieniowy. Ponadto dzięki interfejsowi do tele- i wideokonferencji można połączyć ze sobą dwie zdalne lokalizacje. Oprócz tego w ciągu kilku minut można z łatwością zwiększyć lub zmniejszyć liczbę podłączonych pulpitów dyskusyjnych, bez wyłączania i ponownego uruchamiania systemu.

Strona Producenta

www.bosch.pl

Dokumentacja Techniczna