Drukuj
Głośnik Hi-Fi Apart CMRQ108C

Dwudrożny prostokątny zestaw głośnikowy klasy High-End z dwoma wooferami 5.3”, do zabudowy, biały (W)

CMRQ108C to nowoczesny dwudrożny zestaw głośnikowy klasy High-End z dwoma wooferami o średnicy 5.3”, do zabudowy. Zaprojektowany został przede wszystkim pod kątem wykorzystania w wielokanałowych instalacjach kina domowego jako głośnik centralny. Świetnie sprawdza się także jako zestaw głośnikowy aplikacjach HiFi, jak instalacje w barach, pubach, butikach i hotelach.

Zestaw łatwo integruje się w high-endowych systemach audio bądź kina domowego. Może być także wykorzystywany w najwyższej klasy systemach do odtwarzania muzyki tła, ponieważ oferuje doskonałe, iście high-endowe brzmienie, niespotykane dotychczas na tym poziomie cenowym. Z uwagi na to, że widoczna ramka jest bardzo wąska, a zdejmowalną maskownicę można malować na dowolny kolor, CMRQ108C dyskretnie komponuje się nawet z najbardziej wymagającym wnętrzem. Dostarcza wyrafinowany dźwięk np. w living-roomie, będąc elementem systemu multi-room tudzież będąc podłączony do instalacji HiFi lub kina domowego.

Zestaw CMRQ108C ma impedancję 8 ohm. Montaż nie jest skomplikowany. Zatrzaski głośnika umożliwiają montaż w ścianach i sufitach o grubości w zakresie 0 – 28 mm. Dzięki zastosowaniu opcjonalnej ramki montażowej, można zainstalować je nawet w grubych ścianach z cegły. Przewody głośnikowe można pewnie i bezpiecznie połączyć dzięki solidnym, pozłacanym terminalom wejściowym, które akceptują przewody o przekroju do 6 mm².

Membrany wooferów o średnicy 5.3” zostały wykonane z DuPont® Kevlaru, a zawieszenie z gumy o niskiej stratności. Takie rozwiązanie gwarantuje wysoką rozdzielczość i wyrównanie barwowe dźwięku oraz minimalizuje zniekształcenia.

Wysokie częstotliwości są reprodukowane przez 1” jedwabną kopułkę wysokotonową, która dostarcza wyrafinowanego i pełnego niuansów brzmienia, bez metalicznej szorstkości charakterystycznej dla tanich kopułek metalowych. Poziom nasycenia pasma wysokotonowego można regulować trójpozycyjnym przełącznikiem, w zależności od swoich osobistych upodobań.

Cała seria zestawów głośnikowych CMRQ nie jest ekranowana magnetycznie. Ma to znaczenie jeśli zestawy będą montowane w bezpośredniej bliskości odbiorników CRT. Dla płaskich ekranów (plazmowe, LCD czy OLED), które są naturalnym partnerem serii CMRQ i dla których cała seria została zaprojektowana, nie są wrażliwe na działanie pola magnetycznego. Szczególną uwagę nasi projektanci zwrócili na zastosowanie wysokowartościowych podzespołów, jak pozłacane terminale montażowe, zwrotnica zestrojona z elementów najwyższej jakości, solidna, stalowa maskownica i oczywiście wyjątkowej jakości głośniki. Najwyższa jakość projektu, wykonania i elementów daje w efekcie dźwięk, który staje się wzorcem. To naprawdę słychać!

Standardowo głośnik jest dostarczany w kolorze białym, przy zamówieniu ilości co najmniej 12 szt. jest możliwość opcjonalnego malowania głośnika w dowolnym kolorze z palety RAL (opcja PAINTCM).

Opcjonalnie zestaw można uzupełnić tylną metalową obudową z wewnętrznym tłumieniem (CMRQ108CBBI).

Strona Producenta

http://www.apart-audio.com/

Dokumentacja Techniczna