Drukuj

Kamera Sony BRC-H900

Zautomatyzowana kamera studyjna Full HD z przetwornikiem 3CMOS Exmor o przekątnej ½ cala oraz 14-krotnym zoomem optycznym

Zdalne rejestrowanie obrazów Full HD o studyjnej jakości za sprawą płynnej i cichej funkcji PTZ

Zdalna kamera studyjna BRC-H900 stanowi połączenie wysokiej jakości obrazów i uniwersalności mechanizmu PTZ. 

Ta kompaktowa i zaawansowana kamera została zaprojektowana z myślą o zautomatyzowanej pracy. Jest ona idealnym dopełnieniem pozostałych kamer studyjnych w zakresie rejestrowania obrazów z trudno dostępnych lub dyskretnych miejsc. Można z powodzeniem korzystać z niej w newsroomach, zdalnych studiach, pomieszczeniach znajdujących się na wizji, audytoriach, miejscach kultu, salach sądowych lub w trakcie imprez sportowych na wolnym powietrzu.

Czuły przetwornik obrazu Exmor 3CMOS o przekątnej ½ cala rejestruje szczegółowy obraz Full HD z niskim poziomem szumów i szerokim zakresem dynamiki. Płynny i szybki mechanizm zdalny PTZ z 14-krotnym zoomem optycznym i wbudowanym mechanizmem stabilizacji umożliwia dostosowanie do szerokokątnych ujęć i rejestrowanie wykadrowanych zbliżeń. Kamera jest wyposażona w podwójne lampki sygnałowe przeznaczone do działań związanych z emisją programu. Elastyczność operacyjna została rozszerzona za sprawą możliwości montażu pod sufitem, na blacie stołu oraz na statywie.

Dostępny jest szeroki zakres możliwości związanych z interfejsem wideo i zdalnym sterowaniem, co umożliwia łatwą integrację z dowolnym środowiskiem transmisyjnym lub profesjonalnym środowiskiem audiowizualnym.

Zestawy z akcesoriami dostępne w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie

W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie dostępne są zestawy BRC-H900/PAC2 i BRC-H900/PAC5 zawierające kamerę z okablowaniem. Dodatkowe informacje można uzyskać u lokalnego Autoryzowanego odsprzedawcy Sony.

  • Emisja obrazu o jakości Full HD

Kamera BRC-H900 zapewnia studyjną jakość kolorowego obrazu w rozdzielczości full HD dzięki zastosowaniu trzech ½-calowych przetworników Exmor CMOS. W skład zaawansowanych funkcji dostosowywania obrazu wchodzą takie ustawienia, jak matryca, korekcja kolorów, biel, szczegóły, krzywa, gamma, poziom czerni, gamma czerni i niwelacja migotania.

  • Wysokiej jakości obiektyw z 14-krotnym zoomem optycznym

Wysokiej jakości obiektyw z 14-krotnym zoomem optycznym umożliwia uzyskanie obrazu od szerokokątnego po bardzo przybliżony, co sprawia, że kamera BRC-H900 idealnie sprawdzi się w różnych miejscach pracy — od studiów telewizyjnych po sale konferencyjne, sale wykładowe czy imprezy na otwartym powietrzu.

  • Doskonała czułość przy słabym oświetleniu

Wysoka czułość (F10) i świetny próg minimalnego oświetlenia (4 luksy) sprawiają, że kamera BRC-H900 rejestruje wyraźny obraz z małą ilością szumów, nawet w słabo oświetlonych pomieszczeniach.

  • Płynne i ciche sterowanie obracaniem, przechylaniem, przybliżaniem (PTZ)

Płynne, szybkie i zdalne sterowanie obracaniem, przechylaniem, przybliżaniem umożliwia dokładną zmianę ujęcia lub śledzenie ruchomych obiektów. Kamera jest wyposażona również w wolny tryb sterowania obracaniem/przechylaniem, który umożliwia wykonywanie precyzyjnych, pozbawionych drgań ruchów kamerą z małą szybkością. Bardzo ciche działanie czyni kamerę idealnym wyborem do pracy w studiach telewizyjnych i innych środowiskach, które są czułe na hałas.

  • Bardziej stabilny obraz

Wbudowany mechanizm stabilizacji zapewnia rejestrację ostrego, bardziej stabilnego obrazu w sytuacjach, w których kamera porusza się i występują wibracje.

  • Uniwersalność przy instalacji

Kamera BRC-H900 nadaje się do montażu pod sufitem, na stole lub na statywie. Funkcja „Image Flip” automatycznie dostosowuje obraz do właściwej orientacji. Uchwyt sufitowy stanowi część zestawu.

  • Obsługa zdalna

Obracanie, przechylanie, przybliżanie oraz inne ustawienia kamery mogą być kontrolowane za pomocą dołączonego pilota na podczerwień lub opcjonalnego modułu zdalnego sterowania RM-BR300, który może sterować wieloma kamerami.

  • Opcjonalne sterowanie na podstawie adresu IP

Systemy o wielkiej skali obejmujące nawet 112 kamer BRC-H900 mogą być kontrolowane za pośrednictwem standardowych sieci IP — wystarczy dodać opcjonalną kartę zdalnego sterowania IP BRBK-IP10 i panel zdalnego sterowania RM-IP10.

  • Różne wyjścia wideo

Wiele wyjść wizyjnych, w tym wyjścia HD/SD-SDI, komponentowe, kompozytowe i Y/C, które zapewniają większą uniwersalność przy instalacji w profesjonalnych środowiskach transmisyjnych lub audiowizualnych.

  • Szeroki zakres możliwości rozszerzenia

Kamerę można skonfigurować z zastosowaniem wielu opcjonalnych kart, w tym BRBK-HSD2 (wyjście HD/SD-SDI), BRBK-SA1 (analogowe wyjście SD), BRBK-SF1 (optyczny moduł multipleksowy HD) oraz BRBK-IP10 (kontrola IP). Dostępne są również optyczny moduł multipleksowy BRU-SF10HD i przewód światłowodowy CCFC-S200, które służą do pracy na dużą odległość.

 

Strona Producenta

pro.sony/pl_PL

Dokumentacja Techniczna