Drukuj

Biurkowa kolorowa kamera PTZ do użytku firmowego, oświatowego i zastosowań telemedycznych, z zoomem 12x i rejestrowaniem obrazu z prędkością 60 kl./s.

SRG-120DH to biurkowa kamera PTZ przeznaczona do rejestracji wysokiej jakości obrazu wideo w kolorze podczas posiedzeń i wykładów oraz w pomieszczeniach szkoleniowych. Sterowanie tym modelem odbywa się zdalnie z użyciem zwykłej sieci IP. Doskonale sprawdza się on w roli podstawowej lub dodatkowej kamery wszędzie tam, gdzie potrzebne jest rejestrowanie obrazu — od wideokonferencji, przez zdalny monitoring, aż po zastosowania telemedyczne.

Przetwornik CMOS Exmor™ o wysokiej czułości zapewnia uzyskanie szczegółowych obrazów Full HD o dużej rozdzielczości poziomej. Dzięki rejestracji obrazów z dużą prędkością 60 kl./s poruszające się obiekty wyglądają bardziej naturalnie i nie występuje smużenie.

Dzięki doskonałej czułości przy słabym oświetleniu (w trybie High Sensitivity kamera zadowala się 0,4 lx) opisywany model bardzo dobrze sprawdza się w miejscach, w których panują niemal całkowite ciemności. Dostępna wyłącznie w produktach Sony technologia View-DR rozszerza zakres dynamiczny, pozwalając uzyskiwać wyraźne obrazy nawet wtedy, gdy obserwowane obiekty są ostro podświetlone i scena zawiera zarówno bardzo jasne światła, jak i głębokie cienie. Technologia XDNR obniża poziom szumu i umożliwia uzyskanie ostrego widoku ruchomych i nieruchomych obiektów w niedostatecznie oświetlonych pomieszczeniach. Działa ona nawet wtedy, gdy używany jest zoom cyfrowy.

Pole widzenia kamery jest szerokie, co ułatwia jednoczesne objęcie wszystkich uczestników wideokonferencji. Mechanizm PTZ działa płynnie i cicho, a 16 wstępnie zaprogramowanych położeń kamery umożliwia szybką i łatwą zmianę ujęcia bez przeszkadzania prezenterom i widowni. 12-krotny zoom optyczny uzupełniony jest 12-krotnym zoomem cyfrowym. Pozwala to na zachowanie wysokiej jakości powiększeń odległych obiektów — na przykład wykładowcy znajdującego się po przeciwnej stronie dużej sali.

Kamerą można także sterować za pomocą poleceń protokołu VISCA za pośrednictwem standardowych sieci IP, co dodatkowo zwiększa jej uniwersalność. Dostępne jest również nowe oprogramowanie do sterowania z poziomu komputera PC, które za pośrednictwem prostego interfejsu pozwala na zdalną regulację podstawowych i zaawansowanych ustawień. Wprowadzenie wyjścia HDMI umożliwiło proste podłączanie kamery do komputerów oraz systemów wideokonferencji w standardzie HD.

 • Jakość obrazu Full HD i szybkość 60 kl./s.

  Lepsza widoczność osób prezenterów i uczestników konferencji. Przetwornik CMOS Exmor typu 1/2,8 cala zapewnia płynność ruchu i ostrość detali obrazu o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 60p), a także wyjątkowo niski poziom szumów, nawet przy oświetleniu, które jest tak słabe, że bardzo utrudnia działanie innym kamerom. Dzięki rejestracji z dużą prędkością 60 kl./s obraz poruszających się obiektów jest przedstawiony bardziej płynnie.

 • Wyraźniejsze obrazy przy każdym oświetleniu

  Dostępna wyłącznie w produktach Sony technologia View-DR rozszerza zakres dynamiczny, pozwalając uzyskiwać wyraźne obrazy nawet wtedy, gdy obserwowane obiekty są ostro podświetlone i scena zawiera zarówno bardzo jasne światła, jak i głębokie cienie. Technologia XDNR obniża poziom szumu i umożliwia uzyskanie ostrego widoku ruchomych i nieruchomych obiektów w niedostatecznie oświetlonych pomieszczeniach.

 • Wydajny zoom optyczny 12x: bądź bliżej!

  12-krotny zoom optyczny uzupełniony jest 12-krotnym zoomem cyfrowym, co umożliwia wykonywanie obejmujących cały kadr zbliżeń, na których wyraźnie widoczny jest każdy szczegół. Szybko działający autofokus gwarantuje, że nawet przy dużych zbliżeniach obrazy pozostają ostre i wyraźne.

 • Szybkie i ciche działanie mechanizmu PTZ

  Wydajny mechanizm napędu bezpośredniego zapewnia cichy, płynny i szybki ruch kamery w szerokim zakresie kątów obrotu/wychylenia.

 • Szeroki, 71-stopniowy kąt widzenia

  Dzięki dużemu kątowi widzenia w poziomie wynoszącemu 71 stopni w kadrze zmieszczą się wszyscy uczestnicy spotkania.

 • Różne opcje połączeń

  Obsługa protokołów interfejsu RS-232C umożliwia łatwe podłączenie szerokiej gamy urządzeń peryferyjnych. Kamerą tą można też sterować za pośrednictwem protokołu VISCA i standardowej sieci IP.

 • Zgodność z formatem HDMI

  Zastosowanie złącza HDMI umożliwia łatwe podłączanie kamery do zgodnych systemów wideokonferencji, komputerów i monitorów HD.

 • 16 programowalnych ustawień

  Możliwość korzystania z 16 zaprogramowanych z góry ustawień (kontrolowanych przez sieć IP lub z użyciem VISCA) pozwala szybko zmienić położenie kamery.

 • Łatwe sterowanie za pomocą komputera PC

  Oprogramowanie do sterowania z poziomu komputera PC za pośrednictwem prostego interfejsu pozwala na zdalną regulację podstawowych i zaawansowanych ustawień kamery — na przykład kolorów czy prędkości panoramowania i pochylania — przy użyciu protokołu VISCA.

Strona Producenta

www.sony.pl

Dokumentacja Techniczna