Drukuj
BL LSR308 to bi-ampowy, dwudrożny monitor studyjny ekranowany magnetycznie z 8-calowym wooferem i 1-calowym tweeterem z miękką kopułką oraz Image Control Waveguide. Wzmacniacz klasy D o mocy 56 W RMS dla LF i wzmacniacz 56 W RMS dla HF. Symetryczne wejścia XLR i ¼” TRS z kontrolą poziomu oraz kontrolą HF i LF Trim. Monitor zastąpiony przez nowszą serię JBL 308P Mk2.

 

 

PRZEGLĄD

Image Control Waveguide został opracowany na potrzeby nowego flagowego monitora referencyjnego M2 firmy JBL, a wraz z wprowadzeniem na rynek serii JBL 3 po raz pierwszy został dołączony do niedrogiego, kompaktowego monitora referencyjnego. Opatentowana konstrukcja Image Control Waveguide precyzyjnie steruje dźwiękiem emitowanym przez głośnik w płaszczyźnie pionowej i poziomej, zapewniając neutralną i dokładną prezentację w miejscu odsłuchu.

Przetworniki JBL są legendarne dzięki swoim osiągom. Woofer z serii 3 i kompozytowy neodymowy głośnik wysokotonowy zostały zaprojektowane od podstaw, aby odtwarzać potężne transjenty i mikrodynamikę Twoich miksów. Przetworniki te zapewniają imponujący głęboki bas i płynną charakterystykę wysokich częstotliwości poza zasięgiem ludzkiego słuchu.

Opatentowany przez JBL niskotonowy port Slip Stream™ współpracuje z głośnikiem niskotonowym w celu wygenerowania głębokich basów na wszystkich poziomach odtwarzania. Podwójny kształt portu został precyzyjnie zaprojektowany w celu poszerzenia niskich częstotliwości i zmniejszenia turbulencji.

Duża moc, potężny dźwięk – JBL LSR308 posiada wydajne wzmacniacze klasy D, które zapewniają dużą moc wyjściową i dynamiczny headroom potrzebny do najbardziej wymagających stylów produkcji.

Profesjonalne symetryczne wejścia – zbalansowane wejścia XLR i 6 mm TRS oferują opcje potrzebne do podłączenia LSR308 do dowolnego źródła sygnału przy zachowaniu profesjonalnej jakości sygnału.

Przełącznik czułości -10 dB/+4 dB zapewnia kompatybilność z szerokim zakresem źródeł sygnału, dzięki czemu można podłączyć JBL LSR308 do profesjonalnego sprzętu o wysokim poziomie wyjściowym bez niebezpieczeństwa przeciążenia.

Przełączniki Trim zarówno dla niskich, jak i wysokich częstotliwości daje doskonałą kontrolę nad dźwiękiem w Twoim pomieszczeniu. Użyj ich do precyzyjnego dostrojenia ilości słyszanych tonów niskich i wysokich, aby skompensować akustykę pomieszczenia.

Profesjonalna niezawodność JBL – zanim każdy model serii 3 stanie się gotowy do produkcji, jest poddawany ciężkiemu 100-godzinnemu testowi mocy, w którym głośnik jest zobowiązany do ciągłego odtwarzania z pełną mocą przez 100 godzin bez uszkodzenia. Ten wymagający test upewnia się, że głośniki JBL LSR308 wystarczą na lata niezawodnej pracy.

JBL LSR Design – Twoja muzyka potrzebuje punktu odniesienia. Większość producentów wykonuje tylko jeden pomiar parametrów głośnika na osi, nie mówi to zupełnie, jak będzie brzmiał w Twoim pomieszczeniu. Liniowe kryteria odniesienia przestrzennego LSR308 firmy JBL wymagają siedemdziesięciu dwóch pomiarów dających ponad 1200 razy więcej danych, dzięki czemu JBL zaprojektowało głośnik, który „brzmi właściwie” w każdej przestrzeni roboczej. Dzięki swojej konstrukcji monitory studyjne JBL LSR308 zapewniają doskonałą precyzję niezależnie od wielkości i kształtu pomieszczenia, a miksy „trafiają w punkt”, gdy są odtwarzane na dowolnym systemie.

Głęboki rodowód – imponująca wydajność monitorów serii 3 jest wynikiem rozwoju przez JBL flagowego monitora M2 Master Reference Monitor.

 

 

Specyfikacja

 • Zakres częstotliwości: 37 Hz – 24 kHz
 • Maks. wartość szczytowa SPL: 112 dB SPL C-ważone
 • Maks. wartość szczytowa wejścia: +23 dBu
 • Rozmiar przetwornika LF: 203 mm (8 cali)
 • Rozmiar przetwornika HF: 25 mm (1″)
 • Wzmacniacz przetwornika LF: 56 W Klasa D
 • Wzmacniacz przetwornika HF: 56 W Klasa D
 • LF Trim: +2 dB, 0, -2 dB
 • HF Trim: +2 dB, 0, -2 dB
 • Rodzaje wejść: 1 x XLR, 1 x TRS symetryczny
 • AC Napięcie wejściowe: 100-240 VAC +/- 10% 50/60 Hz
 • Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 419 mm x 254 mm x 308 mm
 • Waga: 8,6 kg

Strona Producenta

pl.jbl.com