Drukuj

PT-RW620 —projektor laserowy Solid Shine o jasności 6 200 lumenów

Zaprojektowany pod kątem intensywnej eksploatacji i długotrwałej jasności z myślą o sektorze edukacyjnym, muzealniczym i wystawienniczym oraz zastosowaniach Digital Signage

PT-RZ660 PT-RW620
JASNOŚĆ 6 200 lm (pośrodku)/

6 000 lm (ANSI)

6 200 lm (pośrodku)/

6 000 lm (ANSI)

ROZDZIELCZOŚĆ WUXGA/(1920 x 1200) WXGA/(1280 x 800)
WSPÓŁCZYNNIK KONTRASTU 10 000:1 10 000:1

  • Duża jasność i doskonała jakość obrazu dzięki laserowemu źródłu światła
  • Brak potrzeby konserwacji nawet przez 20 000 godzin dzięki odpornemu na pył blokowi optycznemu i mechanizmowi laserowemu o dużej żywotności
  • Swobodny montaż w zakresie 360 stopni i funkcja Geometric Manager Pro

 

Szerokie spektrum barw oraz jasność do 7200 lm (środek)

Urządzenia z serii RZ660 zapewniają wysoką rozdzielczość szczegółów dzięki technologii DLP™ nowej generacji, a ponadto są wyposażone w podwójny moduł lasera pozwalający uzyskać jasność do 7200 lm (środek). Koło kolorów Quartet Colour Harmonizer redukuje utratę energii źródła światła. Z kolei solidne i odporne na wysokie temperatury koło fosforowe zastosowane w projektorach laserowych Solid Shine z serii PT-RZ660 stanowi gwarancję połyskliwego obrazu i niezawodnego działania.

Niezwykły balans bieli i wyjątkowe odwzorowanie kolorów

Mechanizm koła kolorów Quarter Colour Harmonizer pozwala odwzorowywać kolory w szerszej przestrzeni barw niż oferują to porównywalne projektory laserowe, dzięki czemu biel prezentowana na ekranie wygląda realistycznie. Tradycyjne projektory mają problemy z osiągnięciem precyzyjnego balansu bieli, przez co wyświetlany obraz jest zielonkawy, co rozprasza uwagę. Mechanizm koła kolorów Quarter Colour Harmonizer firmy Panasonic eliminuje ten negatywny wpływ poprzez uwzględnienie w kole kolorów dodatkowego żółtego segmentu, dzięki czemu biel jest odwzorowywana z niedoścignioną precyzją, a obraz charakteryzuje się naturalnością i realizmem.

Jakość obrazu przez dłuższy czas

Zastosowanie podwójnych półprzewodnikowych modułów laserowych o dużej żywotności eliminuje konieczność stosowania wymiennych lamp. Barwy i jasność obrazu słabną niezwykle powoli i stopniowo. To właśnie w ten sposób firma Panasonic ogranicza konieczność przeprowadzania kłopotliwych czynności konserwacyjnych, co pozwala dłużej cieszyć się jakością obrazu na poziomie oferowanym przez zupełnie nowe urządzenie.

Niezawodna praca na okrągło z zabezpieczeniem w przypadku awarii

Dzięki mechanizmowi optycznemu z dwoma napędami diody lasera są zgrupowane w dwóch odrębnych modułach. Uruchamiany w przypadku awarii diody laserowej zapasowy układ pozwala ograniczyć do minimum spadek jednorodności jasności oraz koloru. Dodatkowo dzięki wynoszącemu 20 000 godzin*1 okresowi bezobsługowej pracy projektor z serii PT-RZ660 sprawdza się świetnie w zastosowaniach o znaczeniu strategicznym.

Funkcja Dynamic Light Control zapewnia lepszy kontrast

Urządzenia z serii PT-RZ660 bezpośrednio modulują moc lasera w celu uzyskania lepszego kontrastu przy niskim poborze energii. Dzięki sterowanej cyfrowo funkcji synchronizacji poklatkowej scen można w bardzo precyzyjny sposób korygować natężenie światła. Współczynnik kontrastu wynoszący 10 000:1 jest utrzymany nawet wówczas gdy często występują naprzemiennie sceny jasne i ciemne.

Żywe obrazy w jasnym otoczeniu

Doskonała technologia System Daylight View 3 firmy Panasonic zapobiega rozmywaniu się obrazu w dobrze oświetlonych miejscach i poprawia jasność w przypadku mappingu w konfiguracji grupowej, a to dzięki dostosowaniu ostrości, krzywych gamma i korekcji kolorów. Rezultat? Jeszcze bardziej imponujące obrazy nawet w wymagających warunkach.

Technologia Detail Clarity 3 Processor — ostrość najdrobniejszych szczegółów

Ten unikalny układ opracowany przez firmę Panasonic pozwala na optymalizację ostrości każdego obrazu w oparciu o uzyskane informacje na temat elementów wizualnych o bardzo wysokich, wysokich, średnich i niskich częstotliwościach. Prezentowany obraz jest dzięki temu naturalny i naprawdę realistyczny.

Odporny na pył i hermetyczny blok optyczny

Hermetyczny blok optyczny projektora PT-RZ660 zapewnia wspaniałą jakość obrazu nawet przez 20 000 godzin* bez potrzeby konserwacji. Konstrukcja bloku optycznego została poddana surowym testom pozwalającym zapewnić maksymalną niezawodność w przypadku pracy w pomieszczeniach o zawartości do 0,15 mg cząstek stałych na metr sześcienny*2 .

Zapobiega ona zmniejszaniu się jasności spowodowanemu wnikaniem pyłu.

Tryby pozwalające cieszyć się dłużej wysoką jakością obrazu

Około 20 000 godzin ciągłej pracy

W trybie normalnym projektory z serii PT-RZ660 mogą pracować nieustannie przez około 20 000 godzin*1. W trybie ekologicznym ten czas jest wydłużony do 24 000 godzin. Ten tryb jest odpowiedni w przypadku zastosowań Digital Signage oraz w sektorze edukacji.

Tryb Long Life pozwala na 10-letnią pracę urządzenia bez konieczności przeprowadzania konserwacji

Urządzenia uruchomione w trybie Long Life Mode 3 w miejscach, w których maksymalna jasność nie jest wymagana, takich jak pomieszczenia do monitoringu czy pomieszczenia sterowniczo-symulacyjne, mogą pracować nieustannie bez wymiany źródła światła nawet przez 87 600 godzin*2, czyli przez około 10 lat bez uszczerbku dla jasności i kolorów.

Tryby użytkownika

Urządzenia z serii PT-RZ660 są wyposażone w fabryczne tryby pracy, ale istnieje także możliwość ich wyregulowania według potrzeb użytkownika w zakresie stosunku jasności do czasu eksploatacji.

 

Funkcje synchronizacji kontrastu i synchronizacji migawki

Projektory z serii PT-RZ660 są jednymi z pierwszych urządzeń na świecie wyposażonych w funkcję synchronizacji kontrastu i migawki w przypadku obsługi wielu ekranów i mappingu. Pierwsza z funkcji pozwala na synchronizowanie przez sieć poziomu regulowanego cyfrowo kontrastu w celu uzyskania obrazu o takiej samej jakości na wszystkich ekranach. Z kolei druga wykorzystuje model „jednostka główna/jednostki podrzędne” w celu zsynchronizowania czasu zasłaniania/odsłaniania migawki na wszystkich połączonych ze sobą projektorach. Funkcja ta daje też możliwość jednoczesnego rozjaśniania i zaciemniania ekranu.

Wyświetlanie obrazu na nietypowych powierzchniach dzięki korekcji geometrii

Funkcja korekcji geometrii pozwala odpowiednio dostosować obraz w przypadku jego rzutowania na ekranach sferycznych i cylindrycznych, a także mających inne nietypowe kształty. Precyzyjne dopasowywanie jest wykonywane z użyciem pilota zdalnego sterowania, bez potrzeby korzystania z jakichkolwiek urządzeń zewnętrznych. System obsługi wielu ekranów umożliwia natomiast kreatywne mapowanie na różnego rodzaju wydarzeniach.

Jednokablowe sterowanie z wykorzystaniem technologii Digital Link i łączność wideo

W pełni kompatybilna ze standardem HDBaseT™ łączność Digital Link umożliwia transmisję nieskompresowanych sygnałów wideo Full HD oraz poleceń sterujących za pośrednictwem pojedynczego kabla STP klasy CAT5e lub wyższej na dystansie do 150 m. Podłączenie opcjonalnego przełącznika Digital Link (ET-YFB200) lub modułu Digital Interface Box (ET-YFB100) jeszcze bardziej ułatwia instalację w dużych obiektach, jednocześnie pozwalając na obniżenie kosztów i poprawę wydajności.

Projektor w dwóch wersjach kolorystycznych. Czarny i biały. Dostępna także wersja bez obiektywu.

 

*1 Po tym czasie jasność maleje do około połowy (tryb Dynamic Contrast: 3, tryb obrazu: dynamiczny). Firma Panasonic zaleca oczyszczenie lub sprawdzenie urządzenia w miejscu zakupu po upływie ok. 20 000 godzin. Żywotność źródła światła może być mniejsza w zależności od warunków otoczenia. Po krótszym czasie może być konieczna wymiana części innych niż źródło światła. *2 Zgodnie z wytycznymi American Society of Heating, Refrigerating and Air-Conditioning Engineers (ASHRAE) i wytycznymi japońskiego stowarzyszenia zajmującego się utrzymaniem budynków *3 Po wybraniu trybu Long Life 3. Praca w trybie Long Life jest badana w warunkach, w których zawartość cząstek stałych na metr sześcienny wynosi 0,015 mg (symulacja pracy w trybie projekcji tylnej), co nie jest zgodne z wytycznymi ASHRAE. 24 godziny na dobę x 365 dni w roku x 10 lat = 87 600 godzin. Po krótszym czasie może być konieczna wymiana części innych niż źródło światła.

Parametry Projektoru

TechnologiaDLP
Siła Światła5001-7000
ZastosowanieInstalacyjny
Rozdzielczość1280x800 WXGA 16:10

Strona Producenta

www.panasonic.com

Dokumentacja Techniczna