Drukuj

PT-RZ575 — projektor laserowy Solid Shine o jasności 5200 lumenów

Zaprojektowany pod kątem intensywnej eksploatacji i projekcji tylnej z myślą o sterowniach, centrach monitoringu, muzeach i wystawach

PT-RZ575
JASNOŚĆ 5200 lm (pośrodku)/

5000 lm (ANSI)

ROZDZIELCZOŚĆ Rozdzielczość WUXGA

 

  • Doskonała jakość obrazu i wysoki kontrast dzięki laserowemu źródłu światła
  • Brak potrzeby konserwacji nawet przez 20 000 godzin dzięki odpornemu na pył blokowi optycznemu i mechanizmowi laserowemu o długiej żywotności
  • Swobodny montaż w zakresie 360 stopni
  • Współczynnik kontrastu 20 000:1

 

Niezawodność lasera Solid Shine, jakość obrazu gwarantowana przez technologię DLP™

Projektor PT-RZ575 jest wyposażony w najnowszy 1-chipowy procesor DLP™ zapewniający niezwykle szczegółową rozdzielczość WUXGA oraz w nowej generacji półprzewodnikowe diody laserowe odpowiedzialne za wysoką jasność, dzięki czemu nadaje się idealnie do intensywnej pracy i projekcji tylnej w sterowniach, centrach monitoringu, muzeach oraz na wystawach.

Mechanizm koła kolorów Quarter Colour Harmonizer pozwala odwzorowywać kolory w szerszej przestrzeni barw niż oferują to porównywalne projektory laserowe, dzięki czemu biel prezentowana na ekranie wygląda realistycznie. Tradycyjne projektory mają problemy z osiągnięciem precyzyjnego balansu bieli, przez co wyświetlany obraz jest zielonkawy, co rozprasza uwagę. Mechanizm koła kolorów Quarter Colour Harmonizer firmy Panasonic eliminuje ten negatywny wpływ poprzez uwzględnienie w kole kolorów dodatkowego żółtego segmentu, dzięki czemu biel jest odwzorowywana z niedoścignioną precyzją, a obraz charakteryzuje się naturalnością i realizmem.

Moduł laserowy pozwala cieszyć się wysoką jakością obrazu przez dłuższy czas

Zastosowanie podwójnych półprzewodnikowych modułów laserowych o dużej żywotności eliminuje konieczność stosowania wymiennych lamp. Barwy i jasność obrazu słabną niezwykle powoli i stopniowo. To właśnie w ten sposób firma Panasonic ogranicza konieczność przeprowadzania kłopotliwych czynności konserwacyjnych, co pozwala dłużej cieszyć się jakością obrazu na poziomie oferowanym przez zupełnie nowe urządzenie.

Funkcja Dynamic Light Control zapewnia lepszy kontrast

Urządzenia z serii PT-RZ575 bezpośrednio modulują moc lasera w celu uzyskania lepszego kontrastu przy niskim poborze energii. Dzięki sterowanej cyfrowo funkcji synchronizacji poklatkowej scen można w bardzo precyzyjny sposób korygować natężenie światła. Współczynnik kontrastu wynoszący 20 000:1 jest utrzymany nawet wówczas gdy często występują naprzemiennie sceny jasne i ciemne.

Technologia Detail Clarity 3 Processor — ostrość najdrobniejszych szczegółów

Ten unikalny układ opracowany przez firmę Panasonic pozwala na optymalizację ostrości każdego obrazu w oparciu o uzyskane informacje na temat elementów wizualnych o bardzo wysokich, wysokich, średnich i niskich częstotliwościach. Prezentowany obraz jest dzięki temu naturalny i naprawdę realistyczny.

Odporny na pył i hermetyczny blok optyczny

Hermetyczny blok optyczny projektora PT-RZ575 zapewnia wspaniałą jakość obrazu nawet przez 20 000 godzin* bez potrzeby konserwacji. Konstrukcja bloku optycznego została poddana surowym testom pozwalającym zapewnić maksymalną niezawodność w przypadku pracy w pomieszczeniach o zawartości do 0,15 mg cząstek stałych na metr sześcienny*2. Zapobiega ona zmniejszaniu się jasności spowodowanemu wnikaniem pyłu.

Tryb Long Life pozwala na 10-letnią pracę urządzenia bez konieczności przeprowadzania konserwacji

Urządzenia uruchomione w trybie Long Life Mode 3 w miejscach, w których maksymalna jasność nie jest wymagana, takich jak pomieszczenia do monitoringu czy pomieszczenia sterowniczo-symulacyjne, mogą pracować nieustannie bez wymiany źródła światła nawet przez 87 600 godzin*2, czyli przez około 10 lat bez uszczerbku dla jasności i kolorów.

Wbudowany obiektyw ultrakrótkoogniskowy z regulacją ostrości i funkcją przesuwania

Projektor PT-RZ575 jest wyposażony w obiektyw ultrakrótkoogniskowy sprawdzający się idealnie w przypadku projekcji tylnej w specjalnie do tego przystosowanych modułach montażowych. Dzięki temu obiektywowi odległość wyświetlania na szerokim ekranie o przekątnej równej 70 cali wynosi ok. 1,2 m. Regulacja ostrości odbywa się z wykorzystaniem pilota zdalnego sterowania, co jest wygodne w przypadku montażu w module. Ponadto przesuwany obiektyw pozwala zmieniać położenie obrazu w pionie i poziomie.

Jednokablowe sterowanie z wykorzystaniem technologii Digital Link i łączność wideo

W pełni kompatybilna ze standardem HDBaseT™ łączność Digital Link umożliwia transmisję nieskompresowanych sygnałów wideo Full HD oraz poleceń sterujących za pośrednictwem pojedynczego kabla STP klasy CAT5e lub wyższej na dystansie do 150 m. Podłączenie opcjonalnego przełącznika Digital Link (ET-YFB200) lub modułu Digital Interface Box (ET-YFB100) jeszcze bardziej ułatwia instalację w dużych obiektach, jednocześnie pozwalając na obniżenie kosztów i poprawę wydajności.

Dostosowanie wyświetlanego obrazu w przypadku ekranów o specjalnym kształcie

Dzięki funkcji poziomego i pionowego przesunięcia obiektywu oraz korekcji perspektywy można dostosować kształt ekranu i zapewnić dobrą widoczność w przypadku rzutowania pod ostrymi lub nietypowymi kątami. Funkcja korekcji zakrzywionego ekranu pozwala prezentować naturalne i pozbawione zniekształceń obrazy na powierzchniach zakrzywionych lub cylindrycznych.

Technologia edge blending i dopasowywania kolorów

Przy pracy w trybie wieloekranowym istnieje możliwość łączenia sąsiadujących ze sobą krawędzi, co pozwala płynnie wyświetlać obrazy. W przypadku zastosowań wieloekranowych można skorygować niewielkie odchylenia poszczególnych projektorów w zakresie odwzorowania barw.

Parametry Projektoru

TechnologiaDLP
Siła Światła5001-7000
ZastosowanieInstalacyjny
Rozdzielczość1920x1200 Full HD 16:10

Strona Producenta

www.panasonic.com

Dokumentacja Techniczna