Drukuj

Opis

Opuść hałaśliwy tłum. System bezprzewodowy pracujący w wolnym paśmie 1800 MHz.

Zestawy Sennheiser jako pierwsze używają nowo udostępnionych częstotliwości w okolicach 1800 MHz. Podczas gdy większość mikrofonów bezprzewodowych transmituje sygnał w tradycyjnym zakresie, w którym trudno o brak zakłóceń, nowe zestawy Sennheiser działają w czystym, niezakłóconym paśmie.

Zestaw wokalny ew 100-935 G3-1G8 składa się z elementów:

  • mikrofon doręczny z nadajnikiem i kapsułą dynamiczną Sennheiser MMD 935-1 o charakterystyce kardioidalnej;
  • odbiornik True Diversity z możliwością montażu w racku.

Podczas gdy firmy zastanawiają się, jak zapewnić użytkownikom stabilny dźwięk, my jesteśmy ponadto.

Sennheiser jest od zawsze pionierem, jeśli chodzi o mikrofony bezprzewodowe. Pierwszy zestaw bezprzewodowy został wprowadzony przez tę firmę już 1957 roku. Wtedy nikomu nie śniło się, że  artyści, telewizje, nadawcy czy organizatorzy imprez będą używać tak wielu systemów opierających się na transmisji radiowej, że będzie kłopot ze znalezieniem niezajętej częstotliwości!

Na ten problem Sennheiser też znalazł rozwiązanie. Jako pierwszy poradził sobie ze skonstruowaniem stabilnego nadajnika i odbiornika, które działają w nowo udostępnionym paśmie 1785-1800 MHz. Instytucje regulacyjne wielu europejskich państw udostępniły te częstotliwości wyłącznie dla transmisji radiowej. Również w Polsce to pasmo nie wymaga licencji, co oznacza, że zakup systemu bezprzewodowego będzie tańszy. Dodać należy, że w większości państw przygotowywane jest zamknięcie dotychczasowego pasma 790-862 MHz dla mikrofonów bezprzewodowych, na co Sennheiser jest gotowy już teraz. Nowe zestawy bezprzewodowe, zwane hasłowo 1800 MHz,  wysyłają kryształowo czysty, cyfrowy sygnał, niezakłócany przez pogodę. Jednocześnie może być transmitowanych 12 takich sygnałów.

Dane techniczne

Rodzaj mikrofonu Mikrofon do ręki
Liczba kanałów 12
Zasilanie 2x 1.5V AA
Kanały transmisji 1500
Pasmo przenoszenia mikrofonu 80…..18000 Hz
Całkowite zniekształcenia harmoniczne (THD) < 0,9 %
Poziom wyjściowy XLR: +18 dBu max
Wymiary d= 50 mm, l= 265 mm
Waga ~ 450g
Czas pracy 8 h
Przetwornik mikrofonowy dynamiczny
Charakterystyka kierunkowości kardioidalna