Drukuj
Ten prosty w użyciu system wideokonferencyjny Full HD o zaawansowanych możliwościach zapewnia dźwięk i obraz najwyższej jakości. Oferuje także uniwersalne narzędzia współpracy i zapewnia swobodę konfigurowania.

System PCS-XG100H rejestruje płynny, szczegółowy obraz Full HD (1080p) w tempie do 60 kl./s. Doskonale sprawdza się podczas ważnych spotkań biznesowych, jak również w telewizji, szkolnictwie wyższym oraz medycynie i służbie zdrowia.

Obrazy z podłączonej kamery PTZ (do nabycia oddzielnie) są krystalicznie czyste, a towarzyszący im dźwięk stereo ma naturalne i wyraźne brzmienie. Funkcja przesyłania dwóch strumieni pozwala jednocześnie z obrazem wideo w jakości Full HD udostępniać zdalnym lokalizacjom dane prezentacji wyświetlanych na komputerze. Obraz transmitowany jest z prędkością 30 kl./s.

System pozwala na podłączenie od jednego do trzech monitorów, na których obrazy z lokalnych i zdalnych kamer mogą być wyświetlane jednocześnie z prezentacjami, a układ obrazu może być swobodnie dostosowywany.

Zintegrowana jednostka MCU umożliwia nawiązywanie konferencji z maksymalnie 6 lokalizacjami za pośrednictwem łącza ISDN. Wystarczy jednak proste uaktualnienie oprogramowania, aby system zyskał możliwość obsługi nawet 9 lokalizacji z użyciem połączeń IP. Dwa systemy PCS-XG100H można ponadto połączyć kaskadowo, zyskując możliwość obsługi do 16 lokalizacji jednocześnie. Nie wymaga to użycia dodatkowych urządzeń. Przebieg konferencji może być emitowany na żywo do wszystkich odbiorców w firmie w postaci strumienia HD lub rejestrowany w pamięci USB w celu łatwego udostępnienia i analizy w przyszłości.

Konfiguracja jest zaskakująco prosta, a włączanie systemu trwa bardzo krótko, co pozwala jeszcze szybciej przystąpić do interesów. Trudności nie nastręcza również obsługa: rozpoczęcie konferencji trwa zaledwie chwilę i wymaga tylko wybrania kontaktu za pomocą pilota, który jest częścią zestawu.

System dostępny jest również w wersji bez kamery PTZ, jako sam moduł kodeka oznaczony symbolem PCS-XG100S.

Z obrazem Full HD 50p wszystko stanie się jasne

Dzięki jakości Full HD (1920 × 1080) 50p uzyskasz wyjątkowy realizm. Płynny, szczegółowy obraz wideo zapewni skuteczność i efektywność komunikacji. Obraz zachowa jakość HD nawet przy niskich przepływnościach, gdy dostępne pasmo sieciowe będzie ograniczone.

Płynne, podwójne strumieniowanie w jakości Full HD z prędkością 30 kl./s

Skorzystaj z możliwości jednoczesnego przesyłania dwóch strumieni wideo: teraz wraz z obrazem z kamery możesz udostępniać dane prezentacji. Obraz w jakości HD 1080p jest przesyłany z prędkością 30 kl./s w formacie zgodnym ze standardami H.239. Druga strona konferencji może oglądać jednocześnie obydwa obrazy w jakości Full HD (1920 x 1080), wyświetlając je na dwóch osobnych monitorach.

Zobacz wszystko w trybie trzech monitorów

Dzięki obsłudze trzech monitorów uczestnicy spotkań mogą na dwóch ekranach oglądać pełnowymiarowy obraz z lokalnych i zdalnych źródeł wideo (przez złącze HDMI), a trzeci ekran (podłączony do portu DVI-I) przeznaczyć do wyświetlania wyraźnego, pełnego detali obrazu prezentacji.

Trzy obrazy, jeden monitor

Posiadacze jednego monitora mogą wyświetlać na nim do trzech osobnych obrazów (lokalny, zdalny i obraz z komputera), korzystając z różnych układów: pełnoekranowego, obrazu w obrazie, dwóch obrazów, trzech obrazów i ekranu podzielonego na dwie części.

Stereofoniczny dźwięk wysokiej jakości

Zestaw zawiera dwa mikrofony monofoniczne PCS-A1, dzięki którym dźwięk stereo podczas konferencji brzmi wyraźniej i jest bardziej realistyczny. Wbudowany mechanizm eliminacji echa sprawia, że mowa także jest wyraźniejsza i brzmi bardziej naturalnie, a śledzenie wypowiedzi staje się prostsze.

Łatwa organizacja konferencji obejmujących wiele lokalizacji

Wbudowany moduł MCU pozwala za pośrednictwem łączy ISDN połączyć jednocześnie do sześciu lokalizacji, które uczestniczą w wideokonferencji. Zastosowanie opcjonalnego oprogramowania PCSA-MCG109 zwiększa możliwości systemu do 9 lokalizacji, które można łączyć z użyciem sieci IP. Można ponadto połączyć kaskadowo dwa systemy PCS-XG100H, zyskując możliwość obsługi do 16 lokalizacji jednocześnie. Nie wymaga to użycia dodatkowych urządzeń.

Tryb stałej obecności z aktywacją głosową

Dzięki trybom stałej obecności dla 3, 4, 6 lub 9 ekranów zobaczysz wyraźnie wszystkich uczestników. Funkcja przełączania z aktywacją głosową pozwala automatycznie wyświetlić obraz osoby, która zabiera głos, umieszczając go wśród innych uczestników na największym z ekranów podrzędnych lub wyświetlając w trybie pełnoekranowym.

Łatwość użytkowania dzięki adnotacjom wideo

Zastosowanie opcjonalnego interfejsu z piórem lub tabletem pozwala na ręczne wpisywanie uwag i podkreślanie istotnych elementów w udostępnianych prezentacjach.

Zawsze stabilne konferencje

Dzięki rozbudowanym funkcjom inteligentnego zapewniania jakości usług (QoS™) transmisja obrazu HD, dźwięku i danych podczas konferencji jest zawsze stabilna i szybka, a parametry przesyłania są dynamicznie dostosowywane do aktualnych warunków sieci.

Przesyłanie HD w trybie multiemisji

Przebieg konferencji może być rozsyłany na żywo jako strumień 720p do oglądania za pomocą dowolnego komputera z przeglądarką internetową w całej sieci korporacyjnej.

Nagrywanie przez USB

Wideo w jakości HD (720p), głos i prezentacje z komputerów mogą być nagrywane bezpośrednio w pamięciach USB, co ułatwia ich przechowywanie i udostępnianie.

Obsługa drugiej kamery

Podłączenie do systemu drugiej kamery PTZ (może to być model serii BRC/EVI firmy Sony) pozwala łatwiej objąć zasięgiem kamer wszystkich uczestników spotkania, na przykład w sytuacji, gdy siedzą wokół stołu.

Wejście HDMI

Złącze HDMI oznacza łatwość dołączania dodatkowych źródeł obrazu wideo, takich jak kamera czy kamera dokumentowa.

Doskonałe zabezpieczenia

Pełna prywatność Twoich kontaktów biznesowych. Zastosowanie 128-bitowego szyfrowania sprawia, że przy połączeniach ze zgodnymi systemami transmisje głosu, wideo i danych są zupełnie bezpieczne.

Szybkie włączanie i łatwa obsługa

Intuicyjny i miły dla oka interfejs ekranowy zapewnia łatwość obsługi urządzenia. Od chwili włączenia zasilania system potrzebuje mniej niż minuty, by osiągnąć gotowość do pracy, i pozwala rozpocząć konferencję szybciej niż wiele rozwiązań innych firm.

Wybieranie jednym przyciskiem

Nowy pilot RFZ umożliwia szybkie i wygodne wybieranie połączeń jednym przyciskiem i nie wymaga kierowania w stronę systemu konferencyjnego. Wybranie jednego z maks. 1000 zapisanych kontaktów wymaga jedynie odszukania odpowiedniej miniatury: cztery najczęściej używane kontakty mogą być wyświetlane na ekranie głównym.

Łatwość przełączania między połączeniami LAN i WAN

Zastosowanie podwójnego interfejsu sieciowego umożliwia łatwe przełączanie się między biurową siecią LAN i połączeniem WAN. Zapewnia to oszczędność czasu w zastosowaniach, w których jeden system musi służyć zarówno do połączeń w środowisku intranetu, jak i publicznego Internetu. Połączenia obejmujące wiele lokalizacji mogą być także nawiązywane między środowiskami LAN i WAN.