Przenośny bezprzewodowy system wideokonferencyjny HD Sony PCS-XC1

Sposób na łatwe organizowanie wideokonferencji z obrazem wysokiej jakości wszędzie tam, gdzie dostępne jest połączenie sieciowe.

Firmy, szkoły i organizacje publiczne mogą komunikować się w bardziej efektywny i spontaniczny sposób dzięki przenośnemu systemowi wideokonferencyjnemu PCS-XC1, który oferuje opcjonalną funkcję łączności bezprzewodowej (wymagana licencja).

System PCS-XC1 stanowi doskonałe uzupełnienie narzędzi ujednoliconej komunikacji, takich jak Microsoft Lunc 2013, umożliwiających bezpieczne dołączenie do wideokonferencji za pośrednictwem przenośnych urządzeń, takich jak iPhone czy laptop.

Ten kompletny system, który można szybko i łatwo przygotować do pracy, pozwala uczestnikom wideokonferencji ze wszystkich stron świata komunikować się przez Internet, korzystając z zalet krystalicznie czystego dźwięku i płynnego, nasyconego szczegółami obrazu w rozdzielczości HD. Wysokiej jakości kamera PTZ rejestruje płynny i pełen szczegółów obraz, który sprawia, że wirtualne spotkania są bardziej naturalne i angażujące — nawet w warunkach słabego oświetlenia lub mocnego oświetlenia tła, w których inne systemy wideokonferencyjne mają duże trudności. W newralgicznych zastosowaniach, takich jak opieka zdrowotna czy transmisje telewizyjne, system można wzbogacić o rozwiązania obsługujące obraz o jeszcze wyższej jakości — Full HD 180p przy 60 kl/s.

Telekonferencje można wzbogacać dzięki udostępnianiu danych na żywo. Wystarczy podłączyć komputer osobisty, aby zilustrować swoją wypowiedź prezentacją ze slajdami, dokumentami lub materiałami wideo. Opcjonalny zestaw bezprzewodowego rysika i tabletu pozwala dodawać podczas wystąpienia ważne uwagi bezpośrednio na ekranie. Konferencje można również rejestrować bezpośrednio w pamięci USB w celu archiwizacji lub udostępnienia innym osobom.

To kompaktowe, łatwe w przenoszeniu urządzenie jest kompletnym rozwiązaniem, które obejmuje kolorową kamerę HD i kodek, a także kartę Wi-Fi (wymaga opcjonalnej licencji), umożliwiającą bezproblemowe nawiązanie połączenia z siecią bezprzewodową w biurze, hotelu, klasie lekcyjnej czy w miejscu narad.

Niedrogi, elastyczny i prosty w użyciu system PCS-XC1 sprawia, że wysokiej jakości wideokonferencje „w drodze” są w zasięgu każdej firmy i instytucji.

Lekki, kompaktowy i bardzo mobilny

Wideokonferencje można organizować wszędzie, nawet w niewielkich pomieszczeniach, gdzie każdy skrawek miejsca jest bardzo cenny. Zintegrowana konstrukcja umożliwia szybkie przenoszenie i konfigurowanie urządzenia w nowym miejscu bez posiadania specjalistycznej wiedzy.

Obraz HD w wysokiej jakości, nawet przy słabym oświetleniu

Zastosowany w kamerze przetwornik obrazu Exmor CMOS rejestruje szczegółowy obraz o rozdzielczości HD (720p) z doskonałą dla jakości odtwarzania szybkością 60 kl./s — nawet w pochmurne dni lub w słabo oświetlonych pomieszczeniach. Opcjonalne rozszerzenie do rozdzielczości Full HD (1080p) pozwala zapewnić jakość obrazu niezbędną w newralgicznych zastosowaniach.

Kamera PTZ z szerokim polem widzenia

Kamerą PTZ (wyposażoną w funkcje obracania, przechylania i przybliżania) można sterować zdalnie za pomocą dołączonego pilota. Duży maksymalny kąt widzenia daje pewność, że każdy uczestnik konferencji będzie dobrze widoczny.

Wysokiej jakości obraz w każdych warunkach oświetleniowych

Opracowana przez firmę Sony zaawansowana technologia View-DR poszerza zakres dynamiki obrazu, obejmując skrajne różnice kontrastu występujące w jednej scenie, np. gdy twarz osoby znajduje się na tle rozświetlonego słońcem okna.

Wyraźny i czysty cyfrowy dźwięk

Aby zapewnić dobrą słyszalność wszystkich uczestników konferencji, można podłączyć opcjonalny mikrofon wszechkierunkowy PCS-A1, rejestrujący wyraźny, cyfrowy dźwięk i wyposażony w funkcję niwelacji echa.

Wydajne kodowanie i inteligentny mechanizm QoS

System PCS-XC1 obsługuje bardzo wydajny schemat kodowania obrazu — H.264 High Profile. Inteligentny aparat QoS (Quality of Service) przystosowuje się warunków istniejących w sieci, utrzymując wysoką jakość przekazu. Skutecznie ogranicza liczbę pominiętych klatek i blokowanie się obrazu nawet wtedy, gdy prędkość transmisji w sieci odczuwalnie spada.

Łatwe włączanie do sieci bezprzewodowych

Wbudowana karta Wi-Fi (wymaga opcjonalnej licencji) umożliwia podłączenie do każdej lokalnej sieci bezprzewodowej (WLAN) — w sali konferencyjnej, sali wykładowej, pokoju hotelowym czy miejscu narad.

Równoczesne udostępnianie danych

System umożliwia wzbogacenie wideokonferencji o prezentacje na żywo i inne materiały w rozdzielczości SVGA, udostępniane z podłączonego komputera. Dane i główny obraz wideo można oglądać równolegle na jednym monitorze w oddalonym miejscu, mając do wyboru opcje podziału ekranu i obrazu w obrazie (PiP).

Zapis wideokonferencji w pamięci flash USB

Obraz wideo o rozdzielczości HD i dźwięk można zapisywać bezpośrednio w pamięci flash USB w celu łatwego udostępniania, bez potrzeby stosowania jakichkolwiek dodatkowych urządzeń rejestrujących.

Transmisja strumieniowa w rozdzielczości HD

System obsługuje funkcje transmisji pojedynczej i multiemisji obrazu w rozdzielczości HD razem z dźwiękiem przez interfejs USB, co umożliwia transmitowanie konferencji na żywo do jednego lub kilku miejsc.

Dodawanie adnotacji do obrazu

Po podłączeniu opcjonalnego bezprzewodowego rysika i tabletu można dodawać uwagi do slajdów prezentacji, dokumentów i innych materiałów.

Wybieranie jednym przyciskiem

Wystarczy zaznaczyć osobę w zintegrowanej książce adresowej, a następnie rozpocząć konferencję jednym dotknięciem przycisku.

Intuicyjna obsługa i poręczny pilot

System PCS-XC1 jest łatwy w obsłudze dzięki intuicyjnemu interfejsowi, a dołączony pilot RFZ umożliwia uruchamianie konferencji, sterowanie kamerą i modyfikację innych ustawień.

Strona Producenta:
http://www.pro.sony.eu
Dokumentacja Techniczna:
dokumentacja techniczna