System do wideokonferencji Full HD (tylko kodek) PCS-XG100S

Ten zaawansowany, łatwy w użyciu system wideokonferencyjny poprawia jakość współpracy i doskonale sprawdza się w kluczowych zastosowaniach z zakresu komunikacji w przedsiębiorstwie, a także w branży nadawczej i instytucjach akademickich.

Ten zaawansowany system wideokonferencyjny Full HD zapewnia dźwięk i obraz najwyższej jakości. Oferuje także uniwersalne narzędzia współpracy i zapewnia swobodę konfiguracji.

Dzięki mieszczącemu się swobodnie na blacie biurka modelowi PCS-XG100S wirtualne spotkania zyskują na realizmie i mogą być bardziej owocne. Sprzyja temu płynny i pełen szczegółów obraz o rozdzielczości Full HD (1080p) i maks. prędkości 60 kl./s z podłączonej kamery (do nabycia osobno), któremu towarzyszy czysty dźwięk stereo o naturalnym brzmieniu. Dostępna jest również funkcja przesyłania dwóch strumieni — wraz z obrazem o jakości Full HD można udostępniać zdalnie dane prezentacji wyświetlanych na komputerze (obraz transmitowany jest z prędkością 30 kl./s).

System pozwala na podłączenie od jednego do trzech monitorów lub projektorów w celu jednoczesnego wyświetlania prezentacji z komputera i obrazu z lokalnych i zdalnych kamer.

Wbudowana jednostka MCU umożliwia organizowanie wielostronnych konferencji z 6 (PCSA-MCG106) do 9 lokalizacji (PCSA-MCG109), przy czym podłączenie 9 lokalizacji za pośrednictwem sieci IP jest możliwe dzięki prostej aktualizacji oprogramowania. Dwa systemy PCS-XG100S można ponadto połączyć kaskadowo, zyskując możliwość obsługi do 16 lokalizacji jednocześnie. Nie wymaga to użycia dodatkowych urządzeń. Przebieg konferencji może być emitowany na żywo do wszystkich odbiorców w firmie w postaci strumienia HD lub rejestrowany w pamięci USB w celu łatwego udostępnienia i analizy w przyszłości.

Konfiguracja systemu jest zaskakująco prosta, a jego włączanie trwa bardzo krótko, co pozwala szybciej przystąpić do pracy. Trudności nie nastręcza również obsługa: rozpoczęcie konferencji trwa zaledwie chwilę i wymaga tylko wybrania kontaktu za pomocą pilota, który jest częścią zestawu.

Z obrazem Full HD 60p wszystko stanie się jasne

Jakość Full HD (1920 x 1080) 60p pozwala uzyskać wyjątkowy realizm, a płynny, szczegółowy obraz wideo zapewnia skuteczność i efektywność komunikacji. Obraz zachowuje doskonałą jakość HD nawet przy niskich przepływnościach, gdy dostępne pasmo sieciowe jest ograniczone.

Płynne, podwójne strumieniowanie w jakości Full HD z prędkością 30 kl./s

Skorzystaj z możliwości jednoczesnego przesyłania dwóch strumieni wideo: teraz wraz z obrazem z kamery możesz udostępniać dane prezentacji. Obraz w jakości HD 1080p jest przesyłany z prędkością 30 kl./s w formacie zgodnym ze standardami H.239. Druga strona konferencji może oglądać jednocześnie obydwa obrazy w jakości Full HD (1920 x 1080), wyświetlając je na dwóch osobnych monitorach.

Błyskawiczne przywołanie do 100 położeń kamery

Model PCS-XG100S umożliwia natychmiastowe przywołanie do 100 zaprogramowanych położeń podłączonej kamery PTZ (do nabycia osobno), umożliwiając szybkie przejście od ustawienia do ustawienia.

Zobacz wszystko w trybie trzech monitorów

Dzięki obsłudze trzech monitorów uczestnicy spotkań mogą na dwóch ekranach oglądać pełnowymiarowy obraz z lokalnych i zdalnych źródeł wideo (przez złącze HDMI), a trzeci ekran (podłączony do portu DVI-I) przeznaczyć do wyświetlania wyraźnego, pełnego detali obrazu prezentacji.

Trzy obrazy, jeden monitor

Posiadacze jednego monitora mogą wyświetlać na nim do trzech osobnych obrazów (lokalny, zdalny i obraz z komputera), korzystając z różnych układów: pełnoekranowego, obrazu w obrazie, dwóch obrazów, trzech obrazów i ekranu podzielonego na dwie części.

Stereofoniczny dźwięk wysokiej jakości

Zestaw zawiera dwa mikrofony monofoniczne PCS-A1, dzięki którym dźwięk stereo podczas konferencji brzmi wyraźniej i jest bardziej realistyczny. Wbudowany mechanizm eliminacji echa sprawia, że mowa także jest wyraźniejsza i brzmi bardziej naturalnie, a śledzenie wypowiedzi staje się prostsze.

Łatwa organizacja konferencji obejmujących wiele lokalizacji

Wbudowany moduł MCU umożliwia jednoczesne połączenie do sześciu lokalizacji uczestniczących w wideokonferencji. Zastosowanie opcjonalnego oprogramowania PCSA-MCG109 zwiększa możliwości systemu do 9 lokalizacji, które można łączyć z użyciem sieci IP. Można ponadto połączyć kaskadowo dwa systemy PCS-XG100, zyskując możliwość obsługi do 16 lokalizacji jednocześnie. Nie wymaga to użycia dodatkowych urządzeń.

Tryb stałej obecności z aktywacją głosową

Dzięki trybom stałej obecności dla 3, 4, 6 lub 9 ekranów zobaczysz wyraźnie wszystkich uczestników. Funkcja przełączania z aktywacją głosową pozwala automatycznie wyświetlić obraz osoby, która zabiera głos, umieszczając go wśród innych uczestników na największym z ekranów podrzędnych lub wyświetlając w trybie pełnoekranowym.

Łatwość użytkowania dzięki adnotacjom wideo

Zastosowanie opcjonalnego interfejsu z piórem lub tabletem pozwala na ręczne wpisywanie uwag i podkreślanie istotnych elementów w udostępnianych prezentacjach.

Zawsze stabilne konferencje

Dzięki rozbudowanym funkcjom inteligentnego zapewniania jakości usług (QoS™) transmisja obrazu HD, dźwięku i danych podczas konferencji jest zawsze stabilna i szybka, a parametry przesyłania są dynamicznie dostosowywane do aktualnych warunków sieci.

Przesyłanie HD w trybie multiemisji

Przebieg konferencji może być rozsyłany na żywo jako strumień 720p do oglądania za pomocą dowolnego komputera z przeglądarką internetową w całej sieci korporacyjnej.

Nagrywanie przez USB

Wideo w jakości HD (720p), głos i prezentacje z komputerów mogą być nagrywane bezpośrednio w pamięciach USB, co ułatwia ich przechowywanie i udostępnianie.

Obsługa drugiej kamery

Możliwość podłączenia dwóch dodatkowych kamer PTZ (modeli Sony z serii SRG/BRC/EVI) zapewnia więcej swobody i pozwala mieć pewność, że nikt z uczestników spotkania — np. siedzących przy okrągłym stole — nie znajdzie się poza kadrem.

Wejście HDMI

Złącze HDMI oznacza łatwość dołączania dodatkowych źródeł obrazu wideo, takich jak kamera czy kamera dokumentowa.

Doskonałe zabezpieczenia

Pełna prywatność Twoich kontaktów biznesowych. Zastosowanie 128-bitowego szyfrowania sprawia, że przy połączeniach ze zgodnymi systemami transmisje głosu, wideo i danych są zupełnie bezpieczne.

Szybkie włączanie i łatwa obsługa

Intuicyjny i miły dla oka interfejs ekranowy zapewnia łatwość obsługi urządzenia. Od chwili włączenia zasilania system potrzebuje mniej niż minuty, by osiągnąć gotowość do pracy, i pozwala rozpocząć konferencję szybciej niż wiele rozwiązań innych firm.

Wybieranie jednym przyciskiem

Nowy pilot RFZ umożliwia szybkie i wygodne wybieranie połączeń jednym przyciskiem i nie wymaga kierowania w stronę systemu konferencyjnego. Wybranie jednego z maks. 1000 zapisanych kontaktów wymaga jedynie odszukania odpowiedniej miniatury: cztery najczęściej używane kontakty mogą być wyświetlane na ekranie głównym.

Łatwość przełączania między połączeniami LAN i WAN

Zastosowanie podwójnego interfejsu sieciowego umożliwia łatwe przełączanie się między biurową siecią LAN i połączeniem WAN. Zapewnia to oszczędność czasu w zastosowaniach, w których jeden system musi służyć zarówno do połączeń w środowisku intranetu, jak i publicznego Internetu. Połączenia obejmujące wiele lokalizacji mogą być także nawiązywane między środowiskami LAN i WAN.

Strona Producenta:
http://www.pro.sony.eu
Dokumentacja Techniczna:
dokumentacja techniczna