System dyskusyjny CCS 900 Ultro Bosch

System dyskusyjny CCS 900 Ultro firmy Bosch to profesjonalny sprzęt na konferencje, który wyposażono w nowe rozwiązania i funkcje dodatkowe, takie jak zgłoszony do opatentowania wskaźnik sygnalizujący, kiedy mówić. Rozwiązanie to, zaprojektowane przez ekspertów obsługi konferencji firmy Bosch w Europie, ułatwia nadzorowanie spotkań i umożliwia zapis ich przebiegu w postaci cyfrowej (w formacie MP3). Organizacja konferencji nigdy dotąd nie była tak prosta.

Niewielkie, ale świetnie wyposażone rozwiązanie do obsługi spotkań i konferencji

W skład każdego systemu wchodzi moduł sterujący połączony z modułami przydzielonymi każdemu z uczestników spotkania i przewodniczącemu konferencji. Zaawansowany moduł sterujący jest wyposażony w funkcję zapisu, czytelny ekran LCD i gniazdo karty pamięci Secure Digital (SD).

Innowacyjne, nietuzinkowe wzornictwo

Moduły systemu dyskusyjnego CCS 900 Ultro są wyjątkowo ergonomiczne jak na sprzęt do konferencji i charakteryzują się znakomitymi parametrami dźwiękowymi oraz nietuzinkowym wzornictwem, które pasuje do wnętrza każdej sali konferencyjnej — zarówno supernowoczesnej, jak i tradycyjnej, a nawet zabytkowej. Doskonałe parametry dźwiękowe, wysoka jakość podzespołów wewnętrznych i intuicyjna obsługa idą w parze z przykuwającym wzrok wyglądem. Sprzęt na konferencje firmy Bosch to organizacja spotkań na wyjątkowym, profesjonalnym poziomie.

Jedyny w swoim rodzaju, zgłoszony do opatentowania wskaźnik sygnalizujący, kiedy mówić

Wskaźnik ten sygnalizuje uczestnikom konferencji, kiedy przewodniczący oddaje im głos. W zależności od wybranego trybu pracy modułu sterującego mikrofony może włączyć jednocześnie nawet czterech uczestników korzystających z naszego sprzętu do konferencji. W trakcie rozmowy umieszczony w każdym z modułów używanych przez uczestników konferencji wskaźnik sygnalizujący, kiedy mówić, świeci na czerwono lub na biało albo jest zgaszony.

Doskonale wyraźna mowa dzięki tłumieniu sprzężeń akustycznych

Opracowana przez firmę Bosch technologia cyfrowej eliminacji sprzężeń akustycznych zapewnia niezrównane odwzorowanie mowy, przez co skuteczną organizację konferencji. Technologia ta jest oparta na wykorzystaniu autorskiego układu cyfrowego przetwarzania sygnału (DSP), który równoważy poziom ciśnienia akustycznego i poziom wzmocnienia sygnału po przekroczeniu progu, powyżej którego zazwyczaj powstają już sprzężenia. Dzięki temu głośność można swobodnie zwiększać bez ryzyka pojawienia się sprzężeń akustycznych albo pisku z mikrofonu. CCS 900 Ultro to profesjonalny sprzęt do obsługi każdej konferencji.

 • Zaawansowane własności akustyczne, atrakcyjny wygląd i interesujące rozwiązania z zakresu obsługi
 • Jedyny w swoim rodzaju, zgłoszony do opatentowania wskaźnik sygnalizujący, kiedy mówić
 • Opracowana przez firmę Bosch technologia cyfrowej eliminacji sprzężeń akustycznych zapewniająca doskonałe odwzorowanie mowy
 • Wbudowany bufor zapisu i funkcje cyfrowego zapisu i odtwarzania sygnału w formacie MP3
 • Oszczędzanie wolnego miejsca na karcie pamięci SD poprzez włączanie zapisu tylko, gdy mikrofon odbiera sygnał dźwiękowy
  • Niezależny od wersji językowej ekran LCD interfejsu użytkownika
  • Cztery tryby pracy zapewniające pełną kontrolę nad przebiegiem dyskusji
  • Wysoka elastyczność i zaawansowane możliwości konfiguracji systemu: obsługa do 150 urządzeń
  • Łatwa instalacja typu Plug and Play: jeden przewód, połączenia łańcuchowe
  • Łatwa obsługa całego systemu przez samych uczestników i przewodniczącego
  • Kompletna kontrola dyskusji

   System CCS 900 Ultro umożliwia przewodniczącemu nadzorowanie i zapisywanie przebiegu spotkań. Przewodniczący dysponuje przyciskiem priorytetowym wraz z sygnałem przywołującym i może wyciszać mikrofony uczestników. System można również wzbogacić o dodatkowe mikrofony i inne urządzenia.

   System dyskusyjny typu Plug and Play

   Ponieważ system CCS 900 Ultro jest kompleksowym rozwiązaniem typu Plug and Play, jego obsługa jest wyjątkowo intuicyjna i nie ma potrzeby przydzielania do niej dodatkowej osoby. Z obsługą modułu poradzi sobie każdy uczestnik spotkania. Na wskazania wyświetlacza modułu sterującego nie ma wpływu język, w którym prowadzona jest rozmowa, a do wyboru trybu pracy mikrofonu i poziomu głośności służą pokrętła tego modułu.

   Wbudowane funkcje cyfrowego zapisu i odtwarzania sygnału w formacie MP3 z użyciem wymiennych kart pamięci SD

   W przypadku użycia karty SD o pojemności 2 GB przewodniczący może zapisać w postaci cyfrowej, a potem odtworzyć, do 64 godzin rozmów. Kiedy konieczne będzie umieszczenie w gnieździe nowej karty SD, przebieg spotkania będzie rejestrowany dalej, jeszcze przez nawet 60 sekund, w zgłoszonym do opatentowania buforze zapisu. Dzięki temu konieczność wymiany zapełnionej karty pamięci na pustą nie spowoduje powstania luk w zapisie. W systemie dyskusyjnym CCS 900 Ultro jest dostępnych kilka funkcji odtwarzania, w tym odtwarzanie zarejestrowanych wcześniej fragmentów, tła muzycznego i nagranych uprzednio komunikatów czy wystąpień.

   Możliwość rozbudowy w przyszłości

   Dzięki licznym funkcjom dodatkowym, eleganckiemu wzornictwu, znakomitemu stosunkowi możliwości do ceny i zastosowaniu innowacyjnych technologii system dyskusyjny CCS 900 Ultro jest rozwiązaniem wyjątkowym. W razie potrzeby system można w przyszłości rozbudować o liczne urządzenia dodatkowe i peryferyjne, m.in. o moduły tłumaczeń, dystrybucji tłumaczeń i nagłośnienia, a także o interfejs telekonferencyjny/wideokonferencyjny.

   ealne rozwiązanie do obsługi spotkań…

   System dyskusyjny CCS 900 Ultro jest przeznaczony do obsługi spotkań w niewielkich lub średniej wielkości pomieszczeniach, takich jak sala obrad w ratuszu, sala obrad w centrum biznesowym czy sala rozpraw. Dzięki swojej wszechstronności i możliwości obsługi bezpośrednio przez uczestników spotkania świetnie sprawdza się w tego rodzaju zastosowaniach. Spotkanie może poprowadzić przewodniczący, a uczestnicy mogą przemawiać kolejno albo jednocześnie. Sygnał zezwolenia na mówienie jest przekazywany za pomocą diody LED.

   …z możliwością rozbudowy

   System dyskusyjny CCS 900 Ultro można również wykorzystać do zbudowania średniej wielkości systemu dla międzynarodowych centrów biznesowych i konferencyjnych. Funkcja zapisu pozwala zarejestrować przebieg całego spotkania na potrzeby archiwizacji albo publikacji danych. Ponadto z systemem można łatwo zintegrować rozwiązanie Integrus firmy Bosch, czyli cyfrowy system dystrybucji tłumaczeń w podczerwieni.

   Do systemu można podłączyć różnego rodzaju urządzenia, takie jak mikrofon ręczny firmy Bosch ułatwiający m.in. przedstawianie prezentacji. Podłączenie interfejsu telekonferencyjnego/wideokonferencyjnego pozwala na prowadzenie rozmów z osobami znajdującymi się w innym, nawet bardzo odległym miejscu.

Strona Producenta:
boschsecurity.com
Dokumentacja Techniczna:
dokumentacja techniczna