Projektor Panasonic PT-MZ13KLW

Projektor Panasonic PT-MZ13KLW

 

Zaprojektowany, by ograniczyć pracę menedżerów ds. sprzętu audiowizualnego w firmach i na uczelniach.

Seria MZ16 obejmuje najcichsze i najbardziej zaawansowane projektory LCD firmy Panasonic dla sektora edukacyjnego i biznesowego. Urządzenia zaprojektowano z myślą o uproszczonej konfiguracji i bezobsługowym działaniu, dzięki czemu eksploatacja wymaga znacznie mniej pracy ze strony menedżera ds. sprzętu audiowizualnego.

Elastyczne i ekonomiczne projektory laserowe SOLID SHINETM z tej serii generują obraz o jasności nawet do 16 000 lumenów (PT-MZ16K) i rozdzielczości WUXGA, co zapewnia wysokiej jakości projekcję przy cichym działaniu (38 dB w trybie standardowym) i niedużej wadze (22 kg). Urządzenia obsługują sygnał wejściowy 4K/60p, który jest konwertowany na standard projektora (1920 × 1200).

 

Najjaśniejszy projektor laserowy 3LCD SOLID SHINETM obsługujący sygnał wejściowy 4K/60p

Dzięki technologii 3LCD SOLID SHINETM firmy Panasonic urządzenia z serii MZ16 utrzymują jasność na wysokim poziomie przez długi czas. W miejsce standardowej lampy rtęciowej i koła kolorów do tworzenia obrazu zastosowano moduł LCD i diody laserowe. Pojedyncze kolory łączą się w pełny obraz w umyśle widza. Dzięki złączom DIGITAL LINK i HDMI projektory obsługują sygnał wejściowy 4K/60p, który jest konwertowany do rozdzielczości 1920 × 1200, by zapewnić wyraźny obraz przez długi czas eksploatacji.

 

Najcichszy projektor w tej kategorii

MZ16 to pierwszy na świecie projektor laserowy LCD, w którym zastosowano unikalną technologię chłodzenia cieczą firmy Panasonic. Dzięki temu rozwiązaniu model MZ16 jest najcichszym i najbardziej zaawansowanym projektorem Panasonic tego typu na rynku. Podczas normalnego użytkowania urządzenie generuje hałas na poziomie jedynie 38 dB, dzięki czemu idealnie nadaje się do sal wykładowych i konferencyjnych, w których niezbędny jest cichszy, nierozpraszający uczestników sprzęt audiowizualny.

 

Zgodność z oprogramowaniem Panasonic Geo Manager Pro

Projektory z serii MZ16 są zgodne z bezpłatnym oprogramowaniem Panasonic Geometry Manager Pro, które ogromnie skraca czas konfiguracji projektorów i znacznie ogranicza zakres prac instalacyjnych. Oprogramowanie umożliwia również eksportowanie i importowanie danych ustawień konfiguracyjnych między urządzeniami, co znacząco skraca czas konfiguracji w sytuacjach, w których używa się wielu projektorów. Istnieje również możliwość dokupienia opcjonalnych pakietów rozszerzeń, które dodają opcję korekty geometrii w mappingu 3D (ET-CUK20) oraz automatycznej konfiguracji wyświetlania (ET-UK10) — pozwala to na jednoczesną konfigurację wielu projektorów i tym samym zmniejszenie nakładów czasu i pieniędzy.

 

Większa niezawodność dzięki dodatkowemu mechanizmowi laserowemu i sygnałowi wejściowemu

Mechanizm z potrójnym napędem umożliwia projektorowi nieprzerwane działanie. W przypadku nagłej awarii ogniwa laserowego projektor MZ16 kontynuuje pracę, utrzymując dwie trzecie jasności. Z kolei jeśli dojdzie do uszkodzenia kabla, główne źródło sygnału można przełączyć na dodatkowe. W razie awarii źródła sygnału projektor automatycznie przełącza się na inne wybrane źródło (HDMI, DVI-D, SDI, RGB lub DIGITAL LINK), dzięki czemu nie dochodzi do przerwania projekcji.

Strona Producenta:
panasonic.com
Dokumentacja Techniczna:
dokumentacja techniczna