Projektor Sony VPL-EW345

Jasny, wyraźny obraz wytwarzany przez światło o maksymalnej jasności 4200 lumenów

Maksymalna jasność projektora VPL-EW345 (w trybie dużej jasności lampy) wynosi 4200 lumenów. Pozwala to na uzyskanie jasnego, wyraźnego obrazu w większych klasach i salkach konferencyjnych. Do wyboru są trzy tryby jasności dostosowane do różnych warunków — od światła dziennego po zaciemnione pomieszczenie.

Technologia 3LCD BrightEra™

Wydajny system paneli 3LCD, wspomagany przez zaawansowaną technologię Sony BrightEra™, zapewnia wysoką jasność, spójność i rozdzielczość obrazu, wierną kolorystykę oraz imponującą niezawodność.

Rozdzielczość WXGA

Rozdzielczość WXGA (1280 x 800) i proporcje 16:10 gwarantują szczegółowy obraz. Ułatwiają też bezpośrednie wyświetlanie obrazu z laptopa, urządzenia mobilnego czy odtwarzacza DVD.

Duża moc wyjściowa dźwięku: 16 W

Wbudowany głośnik monofoniczny ma dużą moc wyjściową: 16 watów. Dzięki temu ścieżka dźwiękowa do filmu jest dobrze słyszalna bez dodatkowych wzmacniaczy.

Energooszczędna lampa o przedłużonej żywotności — do 10 000 godzin pracy

Zaawansowana technologicznie lampa jest tańsza w eksploatacji i wymaga ograniczonej konserwacji. Jej wymiana jest wymagana po mniej więcej 10 000 godzin (w przypadku pracy w trybie małej jasności).

Zaawansowane funkcje oszczędzania energii

Zaawansowana technologia lampy umożliwia użycie różnych funkcji zmniejszających zużycie energii. Tryb automatycznego zmniejszania jasności lampy zapewnia oszczędność energii, gdy projektor pozostaje włączony, a nie jest używany. Tryb automatyki obrazu samoczynnie dostosowuje intensywność światła do wyświetlanego obrazu. Naciśnięcie przycisku na pilocie pozwala tymczasowo wygasić obraz i radykalnie zmniejszyć pobór mocy.

Szybkie kończenie projekcji

Nikt nie lubi bezczynnie czekać. Projektor można natychmiast wyłączyć i odłączyć od zasilania — bez długiego wyczekiwania na jego wystygnięcie.

Prezentacje za pośrednictwem sieci

Prezentację można również wyświetlić z podłączonego do sieci komputera PC lub Mac. Urządzenie pozwala także na wyświetlanie plików JPEG, PDF i innych przesyłanych bezprzewodowo z tabletu lub smartfona. Możliwe jest równoczesne wyświetlanie obrazu z maksymalnie czterech komputerów PC/Mac; z projektorem może się równocześnie łączyć maksymalnie ośmiu użytkowników. Zestaw zawiera aplikację Projector Station for Network Presentation na systemy Windows/Mac. Na tablety i smartfony przeznaczona jest aplikacja firmy Pixelworks, którą można pobrać z Internetu. Szczegóły można znaleźć na stronie: http://PWPresenter.pixelworks.com

Sterowanie i zarządzanie z dowolnego komputera podłączonego do sieci

Do zdalnego wybierania funkcji i ustawień projektora oraz kontrolowania jego stanu można użyć dowolnego podłączonego do sieci komputera, na którym jest zainstalowany program Projector Station for Network Control dostarczany z projektorem.

Prezentowanie bez przewodów

Prezentacje można także wyświetlać bezprzewodowo z urządzeń przenośnych. (W przypadku systemów Microsoft Windows / Mac OS wymagany jest program Projector Station for Network Presentation. W urządzeniach z systemem iOS/Android trzeba zainstalować aplikację VueMagic.)

Zdalne sterowanie za pomocą aplikacji na urządzenia z systemem iOS/Android

Po pobraniu do urządzenia mobilnego bezpłatnej aplikacji Projector Remote można sterować projektorem z dowolnego miejsca w pomieszczeniu, używając czytelnych przycisków na ekranie smartfona lub tabletu.

Wyświetlanie multimediów z pamięci USB

Po podłączeniu pamięci USB można bez używania komputera wyświetlać zdjęcia, obrazy i grafikę.

Dwa wejścia HDMI

Dwa wejścia HDMI pozwalają na podłączanie urządzeń z portami HDMI, takich jak komputery czy urządzenia do strumieniowej transmisji multimediów.

Funkcja USB Display — podłączanie komputera jednym przewodem

Do reprodukcji obrazu i dźwięku* z komputera PC lub Mac potrzebny jest tylko jeden przewód USB — nie trzeba nawet instalować żadnych dodatkowych sterowników.
* Może wystąpić przesunięcie czasowe między obrazem a dźwiękiem. W przypadku gdy wymagane jest małe opóźnienie, zaleca się użycie wejścia liniowego lub wejścia HDMI projektora.

Nadawanie własnych nazw wejściom

Można nadawać wejściom sygnału własne nazwy, takie jak „Odtwarzacz BD”, „Komputer” czy „Kamera do dokumentów”. Ułatwia to identyfikację podłączonych i używanych urządzeń.

Łatwiejsza konserwacja

Dostęp do lampy uzyskuje się obecnie od tyłu projektora. Ułatwia to wymianę lampy, gdy projektor jest zamontowany w uchwycie sufitowym.

Cicha praca

Cicha praca wentylatora nie przeszkadza widzom w takich miejscach, jak klasy czy salki spotkań.

Strona Producenta:
http://www.pro.sony.eu
Dokumentacja Techniczna:
dokumentacja techniczna