Bosch DCN multimedia – Informuj. Imponuj. Inspiruj.

DCN multimedia – Informuj. Imponuj. Inspiruj.

DCN multimedia jest nowym, wyjątkowym systemem konferencyjnym, w którym zastosowano opracowaną przez firmę Bosch unikalną multimedialną architekturę sieciową OMNEO bazującą na technologii IP. W skład tego rozwiązania wchodzą także multimedialne pulpity konferencyjne z ekranem dotykowym, które pracują pod kontrolą jednej z wersji systemu operacyjnego AndroidTM.

DCN multimedia App

Aplikacja dostępna na IPADa, udostępniająca zdjęcia, opisy i filmy prezentujące budowę oraz zasadę działania systemu konferencyjnego DCN multimedia. Aplikacja dostępna jest w języku polskim.

DCN multimedia Sales Configurator App

Program do konfiguracji systemu DCN multimedia przeznaczony dla urządzeń iPad i iPhone, umożliwiający szybkie generowanie listy wymaganych urządzeń w zależności od wymagań projektu. Aplikacja dostępna jest w języku polskim.

Innowacje

Jeszcze lepsze konferencje

System konferencyjny DCN multimedia jest rozwiązaniem, które łączy w sobie przekazywanie dźwięku i obrazu oraz funkcje konferencyjne (pobieranie dokumentów, udostępnianie prezentacji i inne) z dostępem do Internetu. Multimedialne pulpity konferencyjne z pojemnościowym ekranem dotykowym o wysokiej rozdzielczości dają użytkownikom możliwość interakcji, a dzięki niej optymalnego wykorzystania wszystkich funkcji konferencji. Wszystkie potrzebne informacje pojawiają się bezpośrednio przed oczami uczestników. Mogą oni łatwo wyświetlać i udostępniać ważne dokumenty, prezentacje, obrazy i filmy. System konferencyjny umożliwia dostęp do witryn internetowych i zasobów lokalnych systemów zarządzania treścią, co pozwala prezentować wiadomości uzupełniające prowadzone dyskusje. Ekrany o wysokiej rozdzielczości mogą prezentować obraz osoby, która akurat zabiera głos.

Interaktywne funkcje są w stanie wzbogacić spotkanie pod każdym względem: dzięki nim uczestnicy angażują się głębiej, obsługa systemu staje się bardziej komfortowa, a zabierający głos mogą łatwiej i skuteczniej przekazywać informacje odbiorcom.

Pierwszy system konferencyjny oparty na technologii IP

DCN multimedia to pierwszy system konferencyjny wykorzystujący technologię IP, który zbudowano na bazie multimedialnej architektury sieciowej OMNEO. Dzięki możliwości działania w oparciu o całkowicie standardową infrastrukturę Ethernet system firmy Bosch może wykorzystywać istniejące już w budynku okablowanie, co obniża koszty instalacji i konserwacji.

Otwarta platforma

W systemie konferencyjnym DCN multimedia zastosowano szereg standardowych technologii, które wspólnie tworzą otwartą platformę umożliwiającą połączenie różnych produktów w kompletne rozwiązania systemowe. Jego sercem jest opracowana przez firmę Bosch sieciowa architektura multimedialna OMNEO. Takie podejście gwarantuje najwyższy potencjał współdziałania, elastyczność i niezawodność. Dzięki pośrednictwu technologii DanteTM architektura OMNEO może ponadto współpracować z wieloma rozwiązaniami audio innych producentów.

W pulpitach konferencyjnych systemu DCN multimedia zastosowano jedną z wersji systemu AndroidTM. Pozwala to korzystać ze specjalnie opracowanych lub dostarczonych przez firmy zewnętrzne aplikacji, które jeszcze bardziej podnoszą efektywność spotkań. Dodatkowo, dzięki obsłudze standardu ONVIFTM, system można w prosty sposób wzbogacić o funkcje automatycznego sterowania kamerami IP. Wszystkie te cechy składają się na rozwiązanie o doskonałej elastyczności, które można skalować wraz ze wzrostem wymagań klienta.

Nowatorskie technologie zapewniają doskonałą zrozumiałość mowy i naturalne brzmienie dźwięków

Akustyczna doskonałość tego systemu jest wynikiem zastosowania kilku innowacyjnych rozwiązań firmy Bosch.

Pierwsze z nich to podłączany mikrofon o dyskretnym wyglądzie i bardzo wąskiej charakterystyce kierunkowej. Przekazuje on mowę z zachowaniem najwyższej klarowności, uwalniając przy tym mówiącego od konieczności zwracania uwagi na położenie mikrofonu. Pulpity multimedialne posiadają wbudowany system głośników dwudrożnych, który pozwala dokładniej oddać spektrum częstotliwości, co w rezultacie przyczynia się do poprawy zrozumiałości mowy i najwyższej jakości dźwięku.

System DCN multimedia wykorzystuje także wyjątkowe wewnętrzne rozwiązanie inteligentnego tłumienia sprzężeń akustycznych, które zostało opracowane przez firmę Bosch. Dzięki niemu system może samoczynnie dostosowywać się do warunków zewnętrznych i maksymalizować zrozumiałość mowy w sytuacjach wymagających zwiększonej głośności. Każda sala konferencyjna ma inną akustykę, dlatego system wyposażono w rozbudowane funkcje korekcji, które pozwalają na optymalizację dźwięku nie tylko dla całego pomieszczenia, ale nawet w odniesieniu do poszczególnych miejsc.

Korzyści

Łatwiejsze i bardziej efektywne przekazywanie informacji

System DCN multimedia wzbogaca konferencje pod każdym względem — pozwala wzmocnić interakcję między uczestnikami i podnieść stopień ich zaangażowania, a ponadto daje im skuteczne narzędzia do łatwiejszego informowania oraz przekonywania słuchaczy za pośrednictwem multimedialnych pulpitów konferencyjnych.

Znaczne zmniejszenie kosztów papieru i drukowania

Możliwość dostarczenia wszystkim uczestnikom dokumentów w formie elektronicznej pozwala zaoszczędzić spore kwoty na kosztach papieru i drukowania.

Zaprojektowany z myślą o środowisku

Multimedialny pulpit konferencyjny umożliwia prowadzącemu łatwe przełączanie systemu do trybu czuwania i z powrotem. Dzięki temu system nie pozostaje włączony między kolejnymi spotkaniami i nie zużywa energii. Ta zgłoszona do opatentowania funkcja pomaga ograniczyć wydatki i przyczynia się do ochrony środowiska.

Rozwojowe rozwiązanie

Zdolność do rozbudowy i skalowania w połączeniu z możliwością dodawania kolejnych funkcji poprzez oprogramowanie oraz dołączania aplikacji innych producentów i aplikacji zaprojektowanych samodzielnie czyni z systemu DCN multimedia prawdziwie rozwojowe rozwiązanie. Inwestycja w DCN multimedia jest inwestycją w przyszłość.

Bezpieczeństwo i niezawodność

System DCN multimedia jest doskonale zabezpieczony przed próbami manipulacji i nieautoryzowanego dostępu. Wszystkie przekazywane w nim dane audio i informacje są szyfrowane w sposób zgodny z obowiązującymi na świecie standardami.

Dodatkowo, by zapobiec przerywaniu konferencji, system wyposażono w nadmiarowe okablowanie.

Ekonomiczna instalacja i utrzymanie

System DCN multimedia działa w oparciu o całkowicie standardowe sieci Ethernet z możliwością routingu. To oznacza, że do jego instalacji można wykorzystać istniejącą w budynku infrastrukturę, pod warunkiem, że jest ona zbudowana z użyciem skrętki CAT5e (lub wyższej kategorii) i przełączników z obsługą technologii PoE (Power over Ethernet). Przy zastosowaniu przełączników zasilających i systemowych przewodów sieciowych firmy Bosch możliwe jest także skonfigurowanie połączeń łańcuchowych. Sieci w topologii gwiazdy i połączone łańcuchowo można z sobą łączyć, dzięki czemu system konferencyjny DCN multimedia zyskuje na elastyczności i pozwala zaoszczędzić czas.

Łatwa instalacja i konserwacja

System DCN multimedia został zaprojektowany jako intuicyjne i łatwe do zainstalowania rozwiązanie do obsługi konferencji. Dzięki funkcji scentralizowanego aktualizowania oprogramowania wszystkich urządzeń jego utrzymanie jest łatwe i wygodne.

Łatwa obsługa

Uczestnicy konferencji mogą korzystać z systemu DCN multimedia bez specjalistycznych szkoleń. Interfejs użytkownika wyświetlany na ekranach multimedialnych pulpitów konferencyjnych jest intuicyjny, a opanowanie go nie zajmuje wiele czasu. Aby jeszcze bardziej podnieść komfort uczestników, zastosowano dyskretnie umieszczone mikrofony. Zarządzanie przebiegiem całego spotkania odbywa się za pomocą jednego pulpitu multimedialnego umieszczonego na stanowisku prowadzącego. Istnieje także możliwość sterowania systemem przez operatora używającego komputera PC.

Funkcje

Przełomowe rozwiązanie konferencyjne

 • Jeden multimedialny system do obsługi konferencji z przesyłający dźwięk, obraz i dane, a dodatkowo zapewniający dostęp do Internetu
 • Pierwszy system konferencyjny oparty na technologii IP, który działa dzięki multimedialnej architekturze sieciowej OMNEO.
 • Multimedialne pulpity konferencyjne z ekranem dotykowym wykorzystujące odpowiednią wersję systemu operacyjnego AndroidTM
 • Otwarta platforma pozwalająca na integrację różnorodnych produktów i tworzenie kompletnych rozwiązań
 • Najwyższa skalowalność i elastyczność

Multimedialne pulpity konferencyjne z ekranem dotykowym

 • 7-calowy, pojemnościowy ekran dotykowy z intuicyjnym interfejsem użytkownika
 • Dyskretny, dołączany mikrofon o bardzo wąskiej charakterystyce kierunkowej
 • Dwukierunkowy system głośników, który pozwala dokładniej oddać spektrum częstotliwości
 • Opcjonalny uchwyt magnetyczny do mocowania wizytówki, pozwalający na łatwą identyfikację wszystkich uczestników
 • Możliwość poszerzania zakresu funkcji za pośrednictwem oprogramowania oraz przez dodawanie własnych i dostarczanych z zewnątrz aplikacji

Nowatorskie technologie zapewniają doskonałą zrozumiałość mowy i naturalne brzmienie dźwięków

 • Wbudowana funkcja inteligentnego tłumienia sprzężeń akustycznych
 • Rozbudowana korekcja dźwięku pozwalająca na optymalne wykorzystanie akustyki pomieszczenia

Ekonomiczna instalacja i utrzymanie

 • Zgodność ze standardowymi infrastrukturami Ethernet
 • Możliwość stosowania kabli CAT5e (lub wyższej kategorii) i przełączników z obsługą PoE (Power over Ethernet)
 • Możliwość stosowania konfiguracji gwiazdy i łańcuchowej
 • Funkcja scentralizowanego aktualizowania oprogramowania wszystkich urządzeń.

Bezpieczeństwo i niezawodność

 • Bezpieczeństwo dzięki szyfrowaniu zgodnemu z międzynarodowymi standardami
 • Nadmiarowe okablowanie zapobiegające przerwom w działaniu

Zaprojektowany z myślą o środowisku

 • Inteligentne zarządzanie zużyciem energii dzięki zgłoszonej do opatentowania funkcji, która zapobiega pozostawianiu włączonego systemu między konferencjami
 • Istotne dokumenty można udostępniać uczestnikom elektronicznie, unikając marnowania papieru

Zastosowania

System konferencyjny DCN multimedia to najnowszy, przełomowy produkt firmy Bosch, którego koncepcja umożliwia wykorzystanie wszystkich zalet dostępnych dziś, zaawansowanych narzędzi multimedialnych. Pozwala on jeszcze bardziej podnieść jakość uczestnictwa w konferencjach, co sprawia, że stają się one bardziej stymulujące, bardziej kreatywne, a w końcowym rozrachunku — także bardziej owocne.

Dzięki bogatym funkcjom multimedialnym i najwyższej jakości dźwięku system konferencyjny DCN multimedia firmy Bosch idealnie nadaje się do stosowania w salach konferencyjnych rad miejskich i władz samorządowych oraz w salach posiedzeń zarządów.

Strona Producenta:
www.bosch.pl
Dokumentacja Techniczna:
dokumentacja techniczna