Ekran projekcyjny ramowy Adeo Plano/Velvet

Ekran projekcyjny ramowy Adeo Plano/Velvet

Ekrany Plano to ekrary ramowe całkowicie opracowane przez pracowników działu badañ i rozwoju firmy Adeo Screen, zaprojektowane specjalnie na rynek kin domowych. Szczególną uwagę zrócono na aluminiowe profile, stanowiące ramę dla materiału projekcyjnego. Jest to cecha wyróżniająca, ponieważ wewnętrzna część profili optymalizuje odbijanie światła, a co za tym idzie, zapewnia lepszą jakość wyświetlanego obrazu.

Adeo Screen opracowało profile ramowe o wewnętrznym kącie 45 stopni (gdzie rozpraszane jest zbędne światło od ewentualnych zakłóceñ pochodzących od źródła syganłu), tak że światło może być odbijane do boków za ekranem, a nie w kierunku do widza lub w kierunku samego ekranu. W ten sposób możliwe jest zwiększenie kontrastu wyświetlanego obrazu: strumieñ wyjściowy rzutnika, który pada na brzeg ekranu (zbędne światło) nie wpływa już negatywnie na wynik projekcji i ogólna jakość obrazu jest lepsza. W przypadku ekranów Plano firma Adeo Screen zwróciła uwagę także na inny ważny aspekt: powierzchnia profili jest wykoñczona czarną farbą (w standardzie), ale istnieje także możliwość wykoñczenia profili czarnym aksamitem, materiałem, który całkowicie absorbuje światło (wersja Plano Velvet).

Czarny aksamit jest nie tylko elegancki, ale także zwiększa percepcję kontrastu. Aksamit nakładany jest w drodze specjalnego procesu: profil pokrywany jest cieñką warstwą gorącego, klejącego płynu a następnie profile wkładane są do specjalnego urządzenia, gdzie aksamit jest nakładany na profile za pomocą pola elektromagnetycznego, które umożliwia perfekcyjną orientację każdego pojedynczego włosa.

Ekrany te moga być instalowane na ścianie za pomocą systemu uchwytów mocujących, schowanych za profilem. Materiał projekcyjny jest przymocowany do profilu za pomocą gumek. Całość rozwiązania zapewnia idealnie płaską powierzchnię projekcyjną.

Ekran Plano z czarnym aksamitnym wykoñczeniem (Plano Velvet) stanowi prawdziwe „dzieło sztuki” wśród ekranów produkowanych przez Adeo Screen i jest produktem dedykowanym dla klientów, pragnących produktów o najwyższym standardzie wykoñczenia (Hi-End).

Ekrany Plano Velvet / Plano dostępne są w formatach 16:9 (16:10) oraz 4:3 lub innych (na zamówienie) oraz mogą być wyposażone w różne materiały projekcyjne, w zależności od przeznaczenia – VisionWhite (standard), VisionWhitePro (nie przepuszczająca światła), VisionGrey (zwiększająca kontrast), VisionRear (projekcja tylna) oraz VisionAkustik (przepuszczająca dźwięk).

Możliwość montażu: ścienna
Szerokość i wysokość całkowita: Możliwość skrócenia szerokości i wysokości ramy oraz powierzchni ekranu na dokładny wymiar
Powierzchnie projekcyjne: Vision White, VisionWhitePro, VisionGrey, VisionRear, VisionAkustik

Ekran projekcyjny ramowy Adeo Plano/Velvet

Strona Producenta:
http://www.adeoscreen.pl
Dokumentacja Techniczna:
dokumentacja techniczna